przewiń w górę przewiń w dół
Wstecz

Szymon Krawczyk, Filip Rdesiński (TVP1) – „Misja Specjalna”

 

Dziennikarze próbowali filmować przeszukanie ABW w domu członka Komisji Weryfikacyjnej Piotra Bączka. Konsekwencją okazało się nieprzyjemne zderzenie reporterskich obowiązków służbowych ze służbami specjalnymi. Dziennikarze opowiadają o tym, jak zabrano im kamerę i poddano upokarzającej rewizji osobistej. Prokuratura twierdzi, że reporterzy nie mieli zgody na zdjęcia. My pytamy: czy prawo do informacji stoi poza prawem?

 

 • http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article190859/Kto_zlamal_prawo_dziennikarze_czy_ABW_.html

 

 

Hanna Lis (TVP1) – "Wiadomości"

 

Indywidualizm, przemyślana decyzja, czy impuls? Zmieniając tekst informacji o Lechu Wałęsie, w głównym wydaniu Wiadomości, dziennikarka pokazała, jak prowokująco we własnym zespole może wyglądać walka o bycie w zgodzie z samym sobą.

 

 • http://wiadomosci.onet.pl/1763338,327,1,1,item.html

   

   

  Tomasz Lis – powrót do TVP

   

  Tomasz Lis niespodziewanie przekonał wszystkich, że nie umarł w nim mistrz suspensu. Wrócił tam, gdzie zaczynał, ale co sam wielokrotnie krytykował. To prowokacja o tym, jak „syn marnotrawny” nie dał zmarnować swojego talentu.

   

  • http://www.wirtualnemedia.pl/article/2180742_Dlaczego_Tomasz_Lis_wraca_do_TVP.htm

   

   

   

   

  Michał Majewski, Paweł Reszka (Dziennik) - Wojna polsko-polska o tarczę antyrakietową”

   

  Gdzie przebiega granica między polityką a mediami, racją stanu a newsem? Dziennikarze nie zawahali się ujawnić kontrowersyjnych fragmentów rozmowy prezydenta Lecha Kaczyńskiego z ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim. Decyzja z jednej strony naraziła gazetę na zarzuty wciągnięcia w polityczną grę, z drugiej – niosła zagrożenie w związku z ujawnieniem informacji niejawnych .

   

  • http://www.dziennik.pl/polityka/article209831/Wojna_polsko_polska_o_tarcze_antyrakietowa.html

    

    

    

   Agnieszka Pochrzęst, Małgorzata Szlachetka (Gazeta Wyborcza) - Odmówili aborcji zgwałconej 14-latce”

    

   Wyborcza tabloidem! – krzyczały inne redakcje po tej publikacji. Ustawiacie nas do bicia – ripostowała Gazeta. Dziennikarki uczyniły z czyjegoś życia pretekst do publicznej debaty. Ale czas pokazał, że była to jedna z ważniejszych debat w życiu naszego kraju. Etyka poświęcona na ołtarzu publicznego interesu? Czy może odwag spojrzenia kosztem prowokacji?

    

   • http://wyborcza.pl/1,76842,5288282,Odmowili_aborcji_zgwalconej_14_latce.html

     

     

    Wstecz
    Kontakt z organizatorami Powrót do strony głównej
    Mediatory