przewiń w górę przewiń w dół

Nominacje 2008: Dziewięć piątek z wyróżnieniem!

29.09.2008 13:21


Lista nominowanych do MediaTorów 2008 wyciekła dziś do mediów.

I oto nam chodziło! 9 kategorii, w każdej 5 nominacji, ale nie ma wśród nich ani jednej ni w 5 ni w 9. Pełna lista Wspaniałych w dziale nominowani, gdzie każdy z nich ma swoje 5 minut. I chociaż do Gali jeszcze 9 piątków, już nie możemy doczekać się wyników. Trzymamy kciuki i niech wygrają najlepsi!

[ Komentarze: 2 ]

Mediatory w sądzie!

16.07.2008 11:38


Tak, to nie żart! Członkowie naszej ekipy kilkakrotnie musieli odwiedzić siedzibę Sądu Rejonowego w Krakowie i wykazać się nie lada znajomością prawa administracyjnego. A wszystko po to, aby z dniem
4 lipca 2008r. powstało Stowarzyszenie Mediatory.

Chcemy, by przygotowanie następnych edycji plebiscytu było wyzwaniem dla kolejnych pokoleń studentów UJ, a jako stowarzyszenie będziemy ich wspierać i czuwać by Mediatory każdego roku się odbyły
i cieszyły się coraz większym prestiżem
- mówi Marcin Sikorski Prezes Zarządu Stowarzyszenia Mediatory.

Dzięki nowej zinstytucjonalizowanej formie - Mediatory stały się atrakcyjniejszym partnerem dla potencjalnych sponsorów. Sprawniej będzie także przebiegać komunikacja z wszystkimi podmiotami współpracującymi ze Stowarzyszeniem.

[ Komentarze: 0 ]

(h)Akuna matata!

26.06.2008 11:37


Akuna Akuna Polska Sp. z o.o. została strategicznym sponsorem plebiscytu: MediaTory – Studenckie Nagordy Dziennikarskie. Dzięki zaufaniu, jakie okazała nam firma będziemy mogli rozwinąć skrzydła i uczynić MediaTory imprezą na najwyższym poziomie!

Na spotkaniu w katowickiej siedzibie firmy zespół MediaTorów oraz przedstawiciele Akuna Polska Sp. z o.o. potwierdzili chęć współpracy oraz omówili jej szczegóły.

Zaangażowanie firmy to szansa na to, że nie tylko powtórzymy sukces zeszłorocznej edycji plebiscytu, ale nadamy mu jeszcze bardziej prestiżowy i ekscytujący kształt. Tym bardziej, że MediaTory mają wiele wspólnego ze swoim nowym partnerem. Nowatorskie rozwiązania
i dewiza aktywnego działania to filozofia, którą również nasz zespół kieruje się podczas organizowania plebiscytu.

- Cieszymy się, że zyskaliśmy prestiżowego i energicznego partnera,
z którym mamy nadzieję jeszcze nie raz zorganizować to niezwykłe wydarzenie, jakim jest gala rozdania MediaTorów
– mówi Bartosz Paturej, koordynator tegorocznego plebiscytu. – W obliczu tak dobrych dla nas informacji pozostaje nam teraz zakasać rękawy i z jeszcze większym zaangażowaniem zabrać się do przygotowań nad drugą edycją naszej imprezy.

[ Komentarze: 0 ]

Tory Polskiego Dziennikarstwa

29.05.2008 11:36


Willa Deciusza Misje Czwartej Władzy – II konferencja dziennikarska w Willi Decjusza

Stowarzyszenia Willa Decjusza i Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ zapraszają do udziału w ogólnopolskiej konferencji Misje Czwartej Władzy poświęconej przyszłości i problemom mediów w Polsce. Zaplanowane debaty podejmować będą tematykę niewystarczającego zainteresowania mediów tematami międzynarodowymi oraz będą próbą odpowiedzi na pytanie o podłoże takiego stanu rzeczy. Podjęty zostanie również temat konfliktu między mediami publicznymi a prywatnymi. Czy publiczne zawsze oznacza „polityczne”? Czy w mediach prywatnych zawsze na pierwszym miejscu jest zysk? Konferencję zakończy debata o związkach i zależnościach między dziennikarzami a politykami. W konferencji udział wezmą m.in. Janina Paradowska, Wojciech Czuchnowski, Igor Janke, Adam Jasser, Wawrzyniec Smoczyński, Wiesław Godzic, Zbigniew Bajka, Krzysztof Fijałek, Marcin Kącki, Cezary Łazarewicz, Grzegorz Gauden, Krzysztof Bobiński, Krystyna Kurczab-Redlich, Adam Oleszkiewicz, Witold Gadowski i Jacek Wan. Patronat nad imprezą objęły MediaTORY (...więcej)

Piątek, 6 czerwca 2008, Willa Decjusza w Krakowie.
Wstęp wolny

[ Komentarze: 0 ]

DetonaTor ujawni sekrety czwartej władzy

12.05.2008 11:34


Willa Deciusza Stowarzyszenie Willa Decjusza i Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ zapraszają na spotkanie Klubu Europejskiego poświęcone misjom czwartej władzy. W ramach spotkania odbędą się warsztaty poświęcone sztuce dziennikarstwa śledczego i reportażu prasowego skierowane do studentów, młodych dziennikarzy oraz wszystkich zainteresowanych rozwinięciem swoich umiejętności medialnych. Warsztaty prowadzić będą uznani dziennikarze Polityki i Gazety Wyborczej – Ewa Winnicka, Cezary Łazarewicz oraz Marcin Kącki.
Wśród patronów imprezy nie mogło zabraknąć MediaTorów (...więcej)

Willa Decjusza, 5 czerwca 2008, godz. 16.00

Wstęp wolny, wymagana rejestracja na warsztaty.
Formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 3 czerwca 2008 na adres: [email protected]

ZAPRASZAMY !!!

[ Komentarze: 0 ]

Wikipedia naprawiona!

30.04.2008 11:32


Wikipedia Ponad 5 miesięcy zajęło administratorom Wikpedii naprawienie awarii serwisu, która objawiała się nieobecnością hasła MediaTory w największej internetowej encyklopedii. Spieszymy donieść internautom, że usterka została już usunięta i mogą swobodnie rozwijać swoją wiedzę na temat Studenckich Nagród Dziennikarskich. Radość nie będzie trwała długo. W kolejce do naprawy czekają m.in. Encyklopedia PWN i Britannica - zapewnia Agnieszka Całek z zespołu Mediatorów, która pomagała wikipedystom w rozwiązaniu problemu.

[ Komentarze: 0 ]

TORpeda pod Jaszczurami!

21.04.2008 11:30


Katarzyna Kolenda Zaleska „Chciałam bardzo serdecznie podziękować, bo nie miałam wtedy okazji” – powiedziała Katarzyna Kolenda - Zaleska, która 17 kwietnia gościła w klubie „pod Jaszczurami” w ramach „Pressentacji” – cyklu spotkań z najlepszymi polskimi dziennikarzami. Katarzyna Kolenda-Zaleska dziękowała w ten sposób za nagrodę „TORpeda 2007”, której nie mogła odebrać osobiście na Gali . Jednak tym razem nie zabrakło zarówno laureatki naszej nagrody jak i samych „Mediatorów” o których reporterka wypowiadała się w samych superlatywach: „Wiadomo, ze środowisko dziennikarskie jest dosyć podzielone, każdy ma jakieś swoje poglądy, a tu jest takie czyste dziennikarstwo, które doceniło moją pracę”. Mediatory były jednym z głównych punktów tego spotkania, a wszystko zostało zarejestrowane przez naszą kamerę. Zobaczcie sami!

[ Komentarze: 0 ]

MediaTory mają nowych znajomych

05.04.2008 11:29


Profil „Portal dla ludzi z klasą” i impreza najwyższej klasy jadą od dziś jednym torem. Studenckie Nagrody Dziennikarskie mogą się już pochwalić swoim profilem w największym polskim portalu społecznościowym: Nasza-klasa.pl. Tym samym powstał pierwszy interaktywny środek komunikacji miedzy studentami dziennikarstwa z całej Polski.
Ale nie trzeba studiować dziennikarstwa, żeby być znajomym MediaTorów - wystarczy konto na naszej-klasie.
Obecność w tym serwisie stała się synonimem istnienia, a liczba znajomych to wyznacznik sukcesu, trudno więc by MediaTorów na naszej-klasie nie było – żartuje Kinga Czub – Brand Manager „Mediatorów”. To dopiero początek ekspansji naszej marki w Internecie – dodaje.

[ Komentarze: 0 ]

MediaTory na Olimpiadzie

31.03.2008 11:26StatuetkaTEKST Jak nazywają się Studenckie Nagrody Dziennikarskie przyznane po raz pierwszy w ubiegłym roku? Z takim pytaniem musieli się zmierzyć finaliści tegorocznej edycji Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. 9-tka najlepszych licealistów na ostatnim etapie wykazywała się znajomoscią najważniejszych wydarzeń ostatnich miesięcy. Organizatorzy Olimipady uznali, że jednym z nich były MediaTory 2007. Podczas finałowego quizu na telebimie pojawiła się zamazana statuetka MediaTorów. Odpytywany licealista pomylił jednak nazwę Plebiscytu. "Ja raczej znałbym odpowiedź na to pytanie" - opowiada nam Michał Jędrzejek - finalista tegorocznej edycji. Cieszymy się, że nasze Nagrody są już godne udziału w olimpiadzie. Kinga Czub - Brand Manager "MediaTororów" - uważa, że takie pytanie to dowód na to, że nasza marka została dobrze przyjęta nie tylko przez środowisko dziennikarskie, ale również szkolne i akademickie. "Zależy nam, by o MediaTorach dowiedziało się jak najwięcej Polaków, a renoma przyznawanych dziennikarzom statuetek rosła." - dodaje.
Finał Olimpiady odbył się 15 i 16 marca w Pałacu Kazimierzowskim w Warszawie.

[ Komentarze: 0 ]

Co się stało o 13:00 w Modlniczce?

25.01.2008 13:00Odbiór Najbardziej Medialnej Kanapy W trakcie spotkania w siedzibie Centrum Witek przekazaliśmy uroczyście kanapę jej nabywcom. Aukcję wygrała firma DROBUD z Polkowic, a po odbiór przedmiotu przyjechali jej właściciele wraz córką, która była tą całą sytuacją wprost zachwycona. Odbiór Najbardziej Medialnej Kanapy Relację ze spotkania możecie Państwo obejrzeć w przygotowanym przez nas filmie W czasie jego ściągania zapraszamy do obejrzenia zdjęć z odbioru kanapy.

[ Komentarze: 0 ]

Kontakt z organizatorami Powrót do strony głównej
Mediatory