przewiń w górę przewiń w dół
Wstecz

Niby dzień, jak co dzień - budzi Cię radio, w którym słyszysz newsowe bla bla bla, aż tu nagle przykuwa Twoją uwagę info o tegorocznych Mediatorach. Po chwili, rytualnie włączasz komputer i zaglądasz na kilka studenckich portali, z których dowiadujesz się, że głosowanie się zakończyło a do Gali coraz bliżej.
Wychodzisz na zajęcia i kupujesz „Gazetę wyborczą", a tu, co? artykuł „DetonaTORy i TORpedy trafią do mediów".
W zatłoczonym autobusie dobiega cię dźwięk radia „Vox" słuchanego przez kierowcę. Z wysłuchanej audycji zapamiętujesz, że wielki finał już za trzy tygodnie!
Popijając popołudniową kawę, ukradkiem zerkasz na kolejne strony Pressa, a tu znowu MY-Mediatory.
Wracasz do domu, ciemno, buro i ponuro. Na przystanku zakładasz słuchawki telefon z radiem by odciąć się od codzienności. Włączasz radio „Luzzz” w uszach nagle brzmi Ci znajome słowo – Mediatory- Studenckie Nagrody Dziennikarskie.
A to dopiero początek. Do gali zostało już nie wiele czasu, kampania ruszyła. Tylko nie przestrasz się jak wyskoczymy z Twojej lodówki;)

26 października studenci dziennikarstwa ośmiu polskich uniwersytetów zakończyli głosowanie na najlepszych – ich zdaniem - polskich dziennikarzy. Dodatkowo, w tym roku członkowie Stowarzyszenia „Mediatory” odwiedzili osobiście każdą uczelnie w której odbyło się głosowanie.
„Wyjazdy te, miały na celu dokładniejsze przybliżenie idei naszego plebiscytu studentom z innych uczelni, a także nawiązanie szerszej współpracy z poszczególnymi kołami naukowymi” – wyjaśnia Agnieszka Rojek, koordynator głosowania.
Laureatów poznamy już 29 listopada podczas uroczystej gali rozdania nagród „Mediatory 2008” w Auditorium Maximum w Krakowie.
PS. My też jeszcze nie wiemy kto wygrał, a przed nami kilka nocy liczenia głosów ;)

11 października studenci dziennikarstwa ośmiu publicznych uczelni już po raz drugi wjechali na właściwe tory i rozpoczęli głosowanie, którego efektem będzie wyłonienie plejady najlepszych - zdaniem przyszłych redaktorów - polskich dziennikarzy. "Zależy nam na tym, aby nasz plebiscyt był jak najbardziej reprezentatywny, dlatego postaraliśmy się o to, żeby nasze ankiety dotarły do jak największej liczby studentów, w tym także zaocznych" - twierdzi Bartosz Paturej - główny koordynator projektu. Wyniki głosowania poznamy już 29 listopada, na uroczystej gali wręczenia Mediatorów 2008.

Lista nominowanych do MediaTorów 2008 wyciekła dziś do mediów.

I oto nam chodziło! 9 kategorii, w każdej 5 nominacji, ale nie ma wśród nich ani jednej ni w 5 ni w 9. Pełna lista Wspaniałych w dziale nominowani, gdzie każdy z nich ma swoje 5 minut. I chociaż do Gali jeszcze 9 piątków, już nie możemy doczekać się wyników. Trzymamy kciuki i niech wygrają najlepsi!

Tak, to nie żart! Członkowie naszej ekipy kilkakrotnie musieli odwiedzić siedzibę Sądu Rejonowego w Krakowie i wykazać się nie lada znajomością prawa administracyjnego. A wszystko po to, aby z dniem
4 lipca 2008r. powstało Stowarzyszenie Mediatory.

Chcemy, by przygotowanie następnych edycji plebiscytu było wyzwaniem dla kolejnych pokoleń studentów UJ, a jako stowarzyszenie będziemy ich wspierać i czuwać by Mediatory każdego roku się odbyły
i cieszyły się coraz większym prestiżem
- mówi Marcin Sikorski Prezes Zarządu Stowarzyszenia Mediatory.

Dzięki nowej zinstytucjonalizowanej formie - Mediatory stały się atrakcyjniejszym partnerem dla potencjalnych sponsorów. Sprawniej będzie także przebiegać komunikacja z wszystkimi podmiotami współpracującymi ze Stowarzyszeniem.

Archiwum newsów
Kontakt z organizatorami Powrót do strony głównej Design by ema
Mediatory