.

Aktualności

MediaTory 2011 rozdane!

MediaTory 2011 rozdane!

Olejnik, Woroch, Poczobut, Stankiewicz... - to tylko niektórzy z laureatów 5. Gali Plebiscytu MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie. 3 grudnia studenci z 13 publicznych uczelni z całej Polski, wskazali, kto ich zdaniem kierował w roku 2011 medialną lokomotywę na właściwe tory. Jubileuszowa Gala zgromadziła w krakowskim Auditorium Maximum tłumy.

Studenci przyznali wyróżnienia dziennikarzom już po raz piąty. W 9 kategoriach statuetkę MediaTory 2011 otrzymało 10 dziennikarzy. Najważniejszą - AuTORytet 2011 – za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy, otrzymała Monika Olejnik. W kategorii, w której nagradzani są publicyści, statuetka NawigaTOR 2011 trafiła do Andrzeja Stankiewicza z tygodnika Newsweek. Z kolei TORpedą tego roku został Maciej Woroch, który swoją pracą dziennikarską udowadnia, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać.

Laureatem w kategorii DetonaTOR 2011, w której studenci wskazują najgłośniejsze publikacje roku, okazał się duet Irena i Jerzy Morawscy (materiał Czekając na sobotę, HBO). Maciej Orłoś natomiast to według głosujących dziennikarz ładujący pozytywną energią, czyli AkumulaTOR. Za pokazywanie nowej, internetowej twarzy dziennikarstwa głosujący nagrodzili Magazyn FilmWeb24 (PromoTOR 2011), a InicjaTORem 2011, który udowadnia, że można inaczej, wybrali Tomasza Sianeckiego. Za swoje odważne decyzje i walkę z piórem w ręku  w obronie wartości demokratycznych na Białorusi statuetkę ProwokaTOR 2011 otrzymał Andrzej Poczobut. Nagroda w kategorii ReformaTOR, gdzie nominowane są materiały zmieniające rzeczywistość, trafiła do programu Uwaga! TVN za cykl Zwierzęta są jak ludzie. Czują!.

5. jubileuszowa Gala MediaTorów, Studenckich Nagród Dziennikarskich zgromadziła w Auditorium Maximum UJ tłumy. Wśród zebranych gości pojawili się nominowani dziennikarze, zaproszeni goście, a także mieszkańcy Krakowa. Motywem przewodnim Gali Future calling!, którą zorganizowali i poprowadzili studenci Uniwersytetu Jagiellońskiego, była debata nad przyszłością dziennikarstwa w Polsce i na świecie.

Laureaci Plebiscytu MediaTory 2011, Studenckie Nagrody Dziennikarskie:

AuTORytet: Monika Olejnik
NawigaTOR: Andrzej Stankiewicz
TORpeda: Maciej Woroch
DetonaTOR: Irena i Jerzy Morawscy
AkumulaTOR: Maciej Orłoś
PromoTOR: FilmWeb24 Magazyn
ProwokaTOR: Andrzej Poczobut
InicjaTOR: Tomasz Sianecki
ReformaTOR: Uwaga! TVN - Zwierzęta są jak ludzie. Czują!

fot. Studio Kulka

<< Wróć do poprzedniej strony

Laureaci

Przypomnij sobie zwycięzców wszystkich edycji plebiscytu MediaTory i ich materiały.

Więcej

Albumy

Obejrzyj zdjęcia z poprzednich gal finałowych oraz innych wydarzeń, w których braliśmy udział.

Więcej

Identyfikacja wizualna

Zobacz, jak zmieniała się identyfikacja Mediatorów w ciągu ostatnich edycji.
.

Więcej

Biuro prasowe

Skontaktuj się z biurem prasowym, pobierz informacje prasowe i grafiki promocyjne.

Więcej