.

Aktualności

Wojciech Jagielski AuTORytetem studentów dziennikarstwa!

Wojciech Jagielski AuTORytetem studentów dziennikarstwa!

Do grona dziennikarzy i ludzi mediów docenionych za całokształt pracy dziennikarskiej dołączy w tym roku Wojciech Jagielski. Studenci wręczą statuetkę AuTORytetu za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy już 29 listopada, podczas Gali Finałowej w Auditorium Maximum UJ w Krakowie.

 

Wojciech Jagielski – dziennikarz, korespondent wojenny i pisarz. Obecnie współpracuje z Polską Agencją Prasową, BBC i LeMonde. Wcześniej, przez ponad 20 lat, wnikliwym reporterskim okiem przybliżał czytelnikom „Gazety Wyborczej” Azję Środkową, Zakaukazie, Kaukaz i Afrykę. W swoich książkach, opisując konflikty zbrojne, zawsze na pierwszym miejscu stawia bohatera, nie krwawe sceny, czy historie epatujące wojenną sensacją. Studenci docenili wieloletnią pracę dziennikarską Wojciecha Jagielskiego, wskazując go jako wzór do naśladowania, spełniający najwyższe standardy.

 

Nagrodę - w powszechnym głosowaniu – przyznali studenci dziennikarstwa z 20 polskich uczelni. Na karcie do głosowania w pustym miejscu sami mogli wpisać nazwisko osoby, którą uważają za swój dziennikarski autorytet. Mogli też skorzystać z listy pomocniczych propozycji, które znajdowały się na karcie do głosowania. Od 2010 roku tytuł ten przyznawany jest nie za osiągnięcia w ostatnim roku, ale za całokształt pracy dziennikarskiej. Dzięki temu nagroda zyskała ponadczasowy wymiar.

 

Laureaci pozostałych ośmiu kategorii tradycyjnie już zostaną ogłoszeni podczas Finałowej Gali Plebiscytu. Pełną listę nominowanych można zobaczyć tutaj.

 

Gala, podczas której studenci wręczą statuetki nagrodzonym dziennikarzom, odbędzie się 29 listopada o godzinie 17.00 w Auditorium Maximum UJ przy ulicy Krupniczej 33 w Krakowie. Do zobaczenia!

<< Wróć do poprzedniej strony

Laureaci

Przypomnij sobie zwycięzców wszystkich edycji plebiscytu MediaTory i ich materiały.

Więcej

Albumy

Obejrzyj zdjęcia z poprzednich gal finałowych oraz innych wydarzeń, w których braliśmy udział.

Więcej

Identyfikacja wizualna

Zobacz, jak zmieniała się identyfikacja Mediatorów w ciągu ostatnich edycji.
.

Więcej

Biuro prasowe

Skontaktuj się z biurem prasowym, pobierz informacje prasowe i grafiki promocyjne.

Więcej