.

Aktualności

Znamy laureatów 9. edycji Plebiscytu MediaTory

Znamy laureatów 9. edycji Plebiscytu MediaTory

Studenci dziennikarstwa z 21 polskich uczelni nagrodzili najlepszych, według nich, dziennikarzy minionego roku akademickiego. W krakowskim Auditorium Maximum już po raz dziewiąty wręczono statuetki w dziewięciu kategoriach. Do grona laureatów Plebiscytu w tym roku dołączyli: Michnik, Stańczyk, Sroczyński, Patora, Ornacka i Pytlakowski, Wellman, Wojciechowska i Kłosowicz, Kalwas oraz Wilk i Baleja.

Studenci dziennikarstwa z uczelni wyższych w całej Polsce zdecydowali, kto zasłużył na statuetki w 9. edycji Plebiscytu MediaTory. W tym roku uprawnionych do udziału w głosowaniu było ponad 10 tysięcy przyszłych adeptów dziennikarstwa.

Swoich laureatów tradycyjnie już nagrodzili w 9 kategoriach: AuTORytet, TORpeda, NawigaTOR, DetonaTOR, ObserwaTOR,InicjaTOR, ReformaTOR, ProwokaTOR i AkumulaTOR.


 

Laureaci 9. edycji Plebiscytu MediaTory - Studenckie Nagrody Dziennikarskie:

AuTORytet
Adam Michnik

TORpeda
Rafał Stańczyk „Polscy ratownicy w Nepalu”

NawigaTOR
Grzegorz Sroczyński [Gazeta Wyborcza]

DetonaTOR
Tomasz Patora „Krematorium bezcześciło zwłoki?” [Superwizjer TVN]

ObserwaTOR
Ewa Ornacka, Piotr Pytlakowski „Wojny kobiet. Rzuciły wyzwanie sądom, policji i mafii”

InicjaTOR
Dorota Wellman [Wysokie Obcasy, Gazeta Wyborcza]

ReformaTOR
Martyna Wojciechowska, Marek Kłosowicz „Ludzie Duchy”
ProwokaTOR
Piotr Ibrahim Kalwas „Milczenie owiec. Kalwas o uboju rytualnym” [Duży Format, Gazeta Wyborcza]

AkumulaTOR
Katarzyna Wilk, Kamil Baleja [Lepsza połowa dnia RMF FM]- Wyniki w Plebiscycie MediaTory to głos nowego pokolenia, które już za moment samo tworzyć będzie media. Ucząc się dziennikarstwa i wchodząc w dorosłe życie, studenci patrzą na to jak pracują dziennikarze. W ten sposób szukają swoich wzorców oraz inspiracji – mówi Izabela Mikruta-Smółka, Prezes Stowarzyszenia MediaTory.

Wręczenie nagród w Plebiscycie MediaTory podczas uroczystej Gali Finałowej oglądało blisko 1200 osób zgromadzonych w Auditorium Maximum UJ. Tradycyjnie już wręczenie statuetek urozmaiciły krótkie filmy autorstwa organizatorów, wyprodukowane we współpracy ze Studiem Telewizyjnym Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, a o oprawę muzyczną zadbał DJ GROMEE wraz z zespołem muzycznym. Nowością w tym roku była obecność aż trzech prowadzących Galę – w tym jednego odpowiedzialnego za relacjonowanie wydarzenia prosto zza kulis.

- Plebiscyt nie mógłby się odbyć gdyby nie wytrwałość i zaangażowanie 40-osobowej grupy studentów - członków Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa i Stowarzyszenia MediaTory. Idea Plebiscytu obecna jest w całej Polsce również dzięki ogromnej pomocy i zaangażowaniu Koordynatorów działających na uczelniach partnerskich - komentuje Ewelina Bochenek, Koordynator Główny Plebiscytu.

Organizatorami 9. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem Plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński, a Sponsorem Głównym - Fundacja Seriatim.
Materiały wizualne z tegorocznej Gali Finałowej dostępne są na kanale MediaTory w serwisie YouTube.
Monitoring mediów dla Plebiscytu MediaTory zapewnia Instytut Monitorowania Mediów.

<< Wróć do poprzedniej strony

Laureaci

Przypomnij sobie zwycięzców wszystkich edycji plebiscytu MediaTory i ich materiały.

Więcej

Albumy

Obejrzyj zdjęcia z poprzednich gal finałowych oraz innych wydarzeń, w których braliśmy udział.

Więcej

Identyfikacja wizualna

Zobacz, jak zmieniała się identyfikacja Mediatorów w ciągu ostatnich edycji.
.

Więcej

Biuro prasowe

Skontaktuj się z biurem prasowym, pobierz informacje prasowe i grafiki promocyjne.

Więcej