Laureaci MediaTorów 2013 [2013-12-08 16:05]

Studenci już po raz siódmy przyznali wyróżnienia dziennikarzom i ludziom mediów, których działalność w poprzednim roku akademickim uznali za wzorową, wręczając statuetki MediaTorów 2013 laureatom w dziewięciu kategoriach. 

Najważniejszą – AuTORytet – za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy, otrzymał ks. Adam Boniecki. Publikacją, która wybuchła najgłośniej i najbardziej spektakularnie, nie tylko w świecie mediów, okazał się reportaż „Śliczny i posłuszny” Mariusza Szczygła opublikowany na łamach Dużego Formatu, za który dziennikarz dostał statuetkę DetonaTOR 2013. Również ObserwaTOR powędrował do rąk dziennikarzy Gazety Wyborczej. Nagrodę za prawdziwe opowieści z innego – choć często bliskiego nam – świata, wręczono Agacie Grzybowskiej i Wojciechowi Karpieszukowi, którzy połączyli siły fotoreporterki i reportażysty w publikacji „Zabić geja”. 

W tym roku studenci docenili odważną decyzję dziennikarzy, którzy odeszli z Uważam Rze w imię lojalności ze zwolnionym redaktorem naczelnym Pawłem Lisickim, przyznając im nagrodę ProwokaTOR. NawigaTORem, czyli publicystą, dzięki któremu poglądy młodych ludzi zaczynają iść własną drogą, został Michał Krzymowski z Newsweeka. AkumulaTOR 2013 to Filip Chajzer, nagrodzony przez studentów za ładowanie pozytywną energią i doskonały przykład empirycznego dziennikarstwa. TORpedą, czyli dziennikarzem, który szybko i rzetelnie komentuje rzeczywistość, okazał się Tomasz Skory z RMF FM, natomiast statuetkę ReformaTORa dostał Piotr Vagla Waglowski, który swoimi materiałami w serwisie vagla.pl zmienia rzeczywistość z dobrym skutkiem. Studenci docenili również program telewizyjny Wszystko o Kulturze emitowany na antenie TVP 2, wręczając statuetkę InicjaTOR za program, w którym sprawy kultury traktowane są z niezwykłą skrupulatnością i rzetelnością.

Podczas 7. Gali MediaTorów oprawę muzyczną już po raz trzeci zapewnił DJ Gromee. 

Jak co roku towarzyszyła mu grupa muzyków. Plebiscyt od początku istnienia objęty jest Honorowym Patronatem Rektora UJ. Organizatorem Plebiscytu jest Stowarzyszenie MediaTory i Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ.

Sponsorami Głównymi Plebiscytu są Julian Kozankiewicz, Piotr Kempa, Tomasz Andryszczyk i Marcin Beme. Partnerem Głównym jest DP LED. Narzędzia wspomagające monitoring mediów udostępnia Instytut Monitorowania Mediów. Głównym Patronem Medialnym wydarzenia jest portal PRoto.pl.

 

Laureaci Plebiscytu MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie w roku 2013:

AuTORytet: ks. Adam Boniecki

NawigaTOR: Michał Krzymowski

TORpeda: Tomasz Skory

DetonaTOR: Mariusz Szczygieł

AkumulaTOR: Filip Chajzer

ObserwaTOR: Agata Grzybowska i Wojciech Karpieszuk

ProwokaTOR: dziennikarze, którzy odeszli z Uważam Rze

InicjaTOR: program Wszystko o Kulturze

ReformaTOR: Piotr Vagla Waglowski

 

 

Ostatnie newsy: Wszystkie newsy