W którym nagradzamy dziennikarzy za to, że pokazują, że można inaczej.

o nas

300polityka

Za innowacyjne podejście do opisywania polityki, którego trudno szukać w wysokonakładowych mediach. Za wyjątkowe rubryki takie jak 300weekend, ale i wersję na dni robocze oraz inne niż wszystkie relacje z kampanii wyborczej w USA. Za nowość i świeżość dziennikarską, pokazywanie pomijanych wątków wydarzeń oraz analizę polityki z nowych punktów widzenia, które mimo krótkiego czasu działalności sprawiły, że serwis już staje się znaczącym głosem w środowisku politycznym i medialnym. Zobacz więcej.


 

Wojciech Bojanowski [Czarno na białym (TVN 24)]
Za innowacyjne i niekonwencjonalne materiały, które pokazują rzeczywistość w, wydawać by się mogło, najprostszej, ale zarazem bardzo oryginalnej postaci. Za niesztampowe podejście do tematu, dzięki któremu widz wprowadzony jest w „inny świat” od samego początku. Za świeże i nietypowe podejście do sprawy, a jednocześnie pełne zaangażowanie w przedstawianą historię. Za trud wkładany w pokazywanie rzeczywistości taką, jaka jest naprawdę oraz za odwagę w podejmowaniu trudnych tematów i udowodnienie, że nawet najbardziej kontrowersyjne sprawy można przedstawić w sposób niebanalny. Zobacz więcej.


 

Marcin Gutowski [Trójka z dżemem - palce lizać!(Program 3 Polskiego Radia)]

Za program, który w sposób oryginalny i atrakcyjny przypomniał historię Polskiego Radia. Za udowodnienie, że jubileusz 50-lecia radia nie musi być uczczony jedynie sztampowym benefisem. Za cykl audycji, które odkryły całe bogactwo historii Trójki, przypominając, że jej największym skarbem zawsze byli wyjątkowi ludzie i ich barwne historie. Za wyjątkowe zobrazowanie głosem dziejów Programu Trzeciego Polskiego Radia od początków jego istnienia. Zobacz więcej. 

Jerzy Jurecki [Tygodnik Podhalański]

Za stworzenie lokalnego medium, które bez kompleksów może mierzyć się z największymi gigantami medialnymi w Polsce. Za pokazywanie, że materiały przygotowywane przez regionalną redakcję mogą szturmem zdobyć pierwsze strony ogólnopolskich gazet i zyskać pozaregionalny wydźwięk. Za niestandardowe metody docierania do informacji i za eksperymenty dziennikarskie - takie jak chociażby ostatnie śledztwo w stroju bohatera „Gwiezdnych Wojen”. Za uprawianie zawodu w sposób, który może pozytywnie zaskoczyć, ale jednocześnie  reprezentuje najlepsze tradycje tego fachu – dziennikarstwa bliskiego ludziom z najbliższej ulicy. Zobacz więcej. 

To był dzień na świecie [Polsat News]

Za wychodzenie poza schemat wyznaczający role ekspert-dziennikarz i udowadnianie, że prowadzący wraz z zapraszanymi specjalistami mogą tworzyć duet równorzędnych rozmówców, wspólnie tłumaczących zasady światowej geopolityki. Za codzienny rzut oka na wydarzenia relacjonowane przez media międzynarodowe i poddawanie analizie tych najbardziej istotnych. Za wyróżniające się na tle innych przesuwanie granic zainteresowania odbiorców poza własne podwórko i gwarancję codziennej niezwykłej podróży w 30 minut dookoła świata. Zobacz więcej.