Paweł Abramowicz  [FAKTY TVN]
Za pokazywanie, że absurdy rzeczywistości mogą nie tylko dziwić, ale także śmieszyć. Za nasycony ironią komentarz i charakterystyczną, pełną powagi intonację oraz to, że wprawnym okiem reportera dostrzega tematy tam, gdzie inni nawet nie zaglądają. Zobacz wiecej. 


ASZdziennik 
Za dowcipne relacje ze zmyślonych wydarzeń naśladujące prawdziwy serwis informacyjny. Za niezwykle ciekawą formę, która służy dostarczaniu rozrywki, ale także komentowaniu otaczającej nas rzeczywistości. Za dystans, poczucie humoru i kreowanie tematów poprzez zbliżanie się do granic absurdu. Zobacz więcej.


Filip Chajzer  [Dzień Dobry TVN, TTV]
Za doskonały przykład empirycznego dziennikarstwa. Chociaż tematy reportaży nie należą do bardzo poważnych, autor zawsze wyjątkowo dokładnie je dokumentuje i sprawdza wszystko na własnej skórze, nawet jeśli może na tym ucierpieć. Zobacz wiecej. 


Marcin Meller  [Newsweek]
Za odważne, pisane ciętym językiem felietony. Za obnażanie absurdów polskiej polityki w sposób wywołujący śmiech, nawet, jeśli sytuacja nie należy do najzabawniejszych. Za umiejętność inteligentnej i dosadnej krytyki, która nie przekracza jednak granic dobrego smaku. Zobacz więcej. 


Idalia Tomczak, Konrad Olszewski [„Radar” Eska ROCK]
Za codzienny popołudniowy magazyn z udziałem słuchaczy. Za duet antenowy, którego dialogi stanowią solidną dawkę pozytywnej energii i spontanicznego humoru. Za oddanie radiowego eteru słuchaczom oraz uczynienie z nich najważniejszych gości i ekspertów, którzy współtworzą radiowe show. Zobacz więcjej.