doc! photo magazine 
Za nowoczesny, bezpłatny magazyn internetowy poświęcony fotoreportażom. Za platformę, dzięki której historie przedstawiane na zdjęciach pokazywane są w ujęciu całościowym, a nie tylko fragmentarycznym. Za dopracowaną formę, która koresponduje z treścią wysokiej jakości. Zobacz wiecej. 


Dorota Wodecka [„Polonez na polu minowym"]
Za książkę, w której pytania o najważniejsze sprawy naszego kraju zadawane są pisarzom. Za odważny i nietuzinkowy dobór rozmówców, którzy głośno i bez ogródek manifestują to, o czym w debacie publicznej mówi się niezwykle rzadko.Zobacz więcej.


Jan Wróbel  [Poranek Radia TOK FM]
Za udowadnianie, że audycje publicystyczne w Polsce można prowadzić nie tylko rzeczowo i merytorycznie, ale także ze swobodą i luzem. Za inteligentną ironię i cięte riposty, z którymi radzić sobie muszą politycy każdej partii. Zobacz wiecej. 


WOK – Wszystko o Kulturze  [TVP2]
Za program ukazujący kulturę nie tylko ze studia telewizyjnego, a przede wszystkim z miejsc najważniejszych dla niej wydarzeń. Za uświadamianie, co obecnie dzieje się w kulturze – zarówno tej wysokiej, jak i popularnej – oraz wskazywanie, jak można w niej uczestniczyć. Zobacz więcej. 


Izabela i Witold Szabłowscy [„Nasz mały PRL”]
Za nowatorski sposób pisania reportażu, dla którego autorzy zdecydowali się odtworzyć epokę PRL-u w swoim codziennym życiu. Za podróż w czasie w celu znalezienia odpowiedzi na pytanie, czy dziś żyje się lepiej. Zobacz więcjej.