W 2010 roku, decyzją studentów z całej Polski, laureatami MediaTorów zostali:

AUTORYTET
Wojciech Mann
Za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy.
NAWIGATOR
Piotr Zaremba [Rzeczpospolita]
Za pokazywanie polityki od podszewki, skrupulatną analizę decyzji władzy i precyzyjne wyjaśniania niuansów, które wpływają na obraz naszej sceny politycznej.
TORPEDA
Krzysztof Skórzyński [Fakty, TVN]
Za szybkość i rzetelność dziennikarza newsowego. Za materiały po katastrofie Smoleńskiej, w których odznaczył się nie tylko nienaganny warsztatem, ale i pełnym wyczucia podejściem do tematu i bohaterów.
AKUMULATOR
Martyna Wojciechowska [Kobieta na krańcu świata, TVN]
Za pokazywanie jak żyją kobiety z najodleglejszych krańców Ziemi – zawsze z uśmiechem i kosmiczną dawką pozytywnej energii.
DETONATOR
Tomasz Patora [Uwaga, TVN]
„Molestuje pacjentki, zamiast je leczyć” - za odkrycie nieetycznych metod cenionego polskiego seksuologa, który w czasie badania dopuścił się molestowania swoich pacjentek.
PROMOTOR
Akcja "Krótka piłka - zapytaj kandydata" [TVN24.pl, Onet.pl]
Za akcję, dzięki której każdy internauta mógł odpytać kandydata na prezydenta. Za pokazanie, że nasz głos równa się dziś głosowi dziennikarza, a przyszłego prezydenta można "zagiąć" nie ruszając się sprzed komputera.
PROWOKATOR
Tomasz Sekielski [Władcy Marionetek, TVN]
Za sprowokowanie do myślenia ile znaczą słowa w świecie polityki i za postawienie pytania czy marionetką są wyborcy czy wybierani.
INICJATOR
Anita Werner i Paweł Siennicki [Dwa Ognie, Polska The Times]
Za niesamowitą atmosferę wywiadów, wyszukaną alegorię pytań, odwagę w zadawaniu niesztampowych pytań i przywracanie ochoty do interesowania się polityką.
REFORMATOR
Janusz Weiss [Dzwonię do Pani, Pana w bardzo nietypowej sprawie, Radio Zet]
Za to, że przez telefon potrafi zdziałać więcej, niż wielu dziennikarzy osobiście. Że już od 20 lat w swojej audycji obnaża niekompetencję urzędników, załatwia ważne sprawy i wykpiwa absurdy polskiej rzeczywistości.