W 2012 roku, decyzją studentów z całej Polski, laureatami MediaTorów zostali:

AUTORYTET
Marek Niedźwiecki
Za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy.
NAWIGATOR
Konrad Piasecki [Kontrwywiad RMF FM]
Za dociekliwość i bezkompromisowość w porannych rozmowach z politykami, które dawno wyszły poza ramy reporterstwa, a zyskały rys publicystyczny. Za skuteczne uzyskiwanie od rozmówców opinii, które często wyznaczają temat debaty publicznej całego dnia. Za obiektywizm, nie tak oczywisty w dobie dzisiejszych podziałów, dzięki któremu stał się jednym z najbardziej wpływowych dziennikarzy politycznych w kraju.
TORPEDA
Krzysztof Berenda [Fakty Ekonomiczne RMF FM]
Podwyżki cen benzyny, sprawa Amber Gold, korzystne oprocentowanie pożyczek – te i inne ekonomiczne zagadki rozwiązywał na antenie RMF FM w tym roku. Nie trzeba nikogo długo przekonywać, że w czasach kryzysu gospodarczego przystępne i kompetentne przekazywanie wiadomości gospodarczych jest dla słuchaczy bezcenne. Nominowany za rzetelne „Fakty Ekonomiczne”, w których objaśnia często niezrozumiałe zagadnienia gospodarki i ekonomii oraz zdradza, jak się w nich odnaleźć.
AKUMULATOR
Tomasz Zimoch [Polskie Radio]
Za sportowy komentarz pełen wielkich emocji, energii oraz wizji dużo głębszej, niż ta telewizyjna. Za to, że dzięki niemu mecze Polaków na Euro 2012 brzmiały dużo lepiej, niż wyglądały, a najbardziej plastycznym i barwnym miejscem był w tym czasie eter Polskiego Radia. Za to, że dzięki swojemu stylowi kibicowania, pokładom energii i inicjowaniu ogólnonarodowych akcji takich jak akcja „flaga”, stał się idolem wszystkich polskich (i nie tylko) kibiców.
DETONATOR
Tomasz Patora [Afera solna (Uwaga! TVN)]
Za zdemaskowanie działań firm, które sól odpadową – przeznaczoną m. in. do posypywania dróg – sprzedawały przetwórniom jako sól spożywczą. Za wielomiesięczne śledztwo, uparte poszukiwanie niezbitych dowodów i odwagę w zdobywaniu informacji. Za reportaż, który wstrząsnął polskim społeczeństwem i wywołał szereg dyskusji na temat pracy służb sanitarnych. Za odwagę w zdobywaniu niebitych dowodów. Za sprawą materiału w całym kraju przeprowadzono kontrole zakładów przetwórczych, w wyniku których zabezpieczono kilkaset ton szkodliwego produktu.
OBSERWATOR
Wojciech Jagielski [Wypalanie praw]
Za reportaż o mieszkańcach RPA, który stanowi nie tylko studium rewolucji i ewolucji społecznej, ale również odnosi się do rozczarowań, które z nich wynikają. Za wyjątkowość stylu, dzięki której reportaż przekracza granice non-fiction, zbliżając się do literackiej opowieści. Za to, że pomimo wszystko w tej opowieści największą rolę niezmiennie odgrywają niezafałszowane fakty.
PROWOKATOR
Szymon Hołownia
Za to, że zrezygnował z pracy w tygodniku “Newsweek”, nie zgadzając się z jego linią redakcyjną. Za ostrą, publiczną ocenę redakcji, w której pracował. Za to, że swoim odejściem zamanifestował sprzeciw wobec publikowania jego zdaniem nierzetelnych materiałów w jednym z najbardziej opiniotwórczych tygodników w Polsce. Za decyzję, która pociągnęła za sobą falę rozmów na temat obniżania wartości na polskim rynku medialnym oraz za to, że pozostał w zgodzie ze swoim własnym, wewnętrznym głosem dziennikarza.
INICJATOR
Wojciech Bojanowski [Czarno na białym (TVN24)]
Za innowacyjne i niekonwencjonalne materiały, które pokazują rzeczywistość w, wydawać by się mogło, najprostszej, ale zarazem bardzo oryginalnej postaci. Za niesztampowe podejście do tematu, dzięki któremu widz wprowadzony jest w „inny świat” od samego początku. Za świeże i nietypowe podejście do sprawy, a jednocześnie pełne zaangażowanie w przedstawianą historię. Za trud wkładany w pokazywanie rzeczywistości taką, jaka jest naprawdę oraz za odwagę w podejmowaniu trudnych tematów i udowodnienie, że nawet najbardziej kontrowersyjne sprawy można przedstawić w sposób niebanalny.
REFORMATOR
Energia kobiet [Gazeta Wyborcza]
Za kontynuowanie i wzmocnienie debaty o równości zainicjowanej przez Kongres Kobiet. Za reportaże, artykuły i raporty zwracające uwagę na trudności, a nierzadko absurdy, z jakimi konfrontują się kobiety w życiu codziennym. Za uświadamianie, że walka o poprawę jakości życia kobiet w Polsce, wciąż dyskryminowanych w polityce, biznesie, życiu rodzinnym, jest konieczna i możliwa do wygrania. Za próbę zrozumienia przyczyn, leżących u podstaw krzywdzącego układu sił oraz za usiłowanie wywarcia realnego wpływu na władze państwowe i ich rolę w zwalczaniu nierówności.

Aby poznać wszystkich nominowanych w plebiscycie MediaTory 2012, kliknij tutaj.