Karolina Hytrek-Prosiecka [TVN CNBC]
Za wnikliwe analizy problemów związanych z gospodarką i polityką oraz wskazywanie błędów osobom za nie odpowiedzialnym. Za merytoryczne sprawozdania z Forum Ekonomicznego. Zobacz wiecej. 


Piotr Milewski  [Radio Zet]
Za błyskawiczny przekaz informacji zza oceanu m.in.: relację z wyborów prezydenckich. Za skrupulatne wyjaśnianie tego, co dzieje się na szczytach amerykańskiej władzy i jakie ma to znaczenie dla Polaków. Zobacz więcej.


Tomasz Skory [RMF FM]
Za celne i odważne komentarze, zarówno na antenie radia, jak i na portalach społecznościowych, na temat bieżących spraw toczących się w Polsce i za granicą. Za codzienny „Subiektywny przegląd prasy” na RMF24.pl, w którym inteligentnie i z dużym poczuciem humoru przedstawia najważniejsze tematy dnia. Zobacz wiecej. 


Robert Zieliński [Dziennik Gazeta Prawna]
Za rzetelność i profesjonalizm w relacjonowaniu spraw dotyczących policji, prokuratury oraz Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Za ważne informacje, które przekazuje jako pierwszy, a często także jako jedyny. Zobacz więcej. 


Izabela Kacprzak i Grażyna Zawadka [Rzeczpospolita]
Za dociekliwy, nieustępliwy i wszechstronny głos w polskim dziennikarstwie. Za precyzję w przedstawianiu tematów, która mobilizuje odpowiednie służby do podjęcia działań, jak stało się to m.in.: w przypadku publikacji o Polskiej Fundacji Pomocy Dzieciom „Maciuś”. Zobacz więcej.