0

13. edycja Plebiscytu MediaTory: oto nominowani!

Już po raz 13. studenci dziennikarstwa wskażą dziennikarzy i ludzi mediów  wyróżniających się w polskim środowisku medialnym. Poza 42 dziennikarzami, o statuetki powalczy 5 zespołów redakcyjnych oraz 4 projekty dziennikarskie. Zwycięzców, których poznamy podczas uroczystej Gali Finałowej 7 grudnia w Auditorium Maximum UJ w Krakowie, wyłoni ponad 10 tysięcy studentów z 22 polskich uczelni. 

Tegoroczna lista nominacji odzwierciedla ogrom pracy dziennikarzy, którzy z zaangażowaniem dążyli w zeszłym roku do odkrywania prawdy i budowania świadomości ważnych społecznie problemów. Wszystkie nominowane materiały oraz  projekty medialne są dowodem na to, że rzetelność i misja niezmiennie pozostają fundamentem dziennikarskiego warsztatu – mówi Paulina Bochenek, prezes Stowarzyszenia MediaTory.

Od ponad dziesięciu lat w ramach Plebiscytu MediaTory najlepszych polskich dziennikarzy wskazują ci, którzy chcą pójść w ich ślady. Doceniają ich w kilku kategoriach: AkumulaTOR, DetonaTOR, InicjaTOR, ObserwaTOR, NawigaTOR, ProwokaTOR, ReformaTOR oraz TORpeda. Wśród nominowanych w tym roku znajdziemy między innymi reportaże, tytuły prasowe, programy telewizyjne, audycje radiowe, teksty publicystyczne i projekty tworzone przez zespoły redakcyjne.

W wielu przypadkach studenci docenili nie tylko pojedyncze materiały, ale i całą pracę, jaką od września 2018 roku wykonali poszczególni dziennikarze. Na liście nominacji nie zabrakło także materiałów, które odbiły się szerokim echem nie tylko w ogólnopolskich mediach.

Jak co roku najważniejszym wyróżnieniem w Plebiscycie jest tytuł otrzymywany w kategorii AuTORytet. Zdobywcy tej nagrody to dziennikarscy mistrzowie, od których studenci chcą i mogą uczyć się najwyższych standardów w swojej profesji. Każdy z głosujących ma możliwość wskazania postaci, której działalność kształtuje jego wizję “dziennikarstwa najwyższej próby”. Statuetkę otrzyma dziennikarz o dorobku cieszącym się największym poważaniem głosujących.

PEŁNĄ LISTĘ NOMINOWANYCH ZNALEŹĆ MOŻNA POD ADRESEM: http://mediatory.pl/o-plebiscycie/nominowani-2019/

LUB POBRAĆ TUTAJ.

Organizatorami 13. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem Plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński.