0

A według Ciebie Z CZEGO ŻYJE DZIENNIKARZ?

a-wedlug-ciebie-z-czego-zyje-dziennikarz

a-wedlug-ciebie-z-czego-zyje-dziennikarz

Czy dziennikarstwo to misja, czy zawód, który powinien przynosić zysk?

Czy zarobki w mediach to sprawa wyłącznie dziennikarzy, czy też całego społeczeństwa?

Między innymi takie pytania zadawaliśmy Michałowi Olszewskiemu, Beacie Biel oraz Michałowi Kolanko w trakcie debaty „Od jedynki do pierwszego. Z CZEGO ŻYJE DZIENNIKARZ?”.

Teraz chcemy je zadać również studentom.

Powodem, dla którego zdecydowaliśmy się zorganizować debatę, była polemika Michała Olszewskiego z tekstem napisanym przez Wojciecha Staszewskiego, w którym ten ostatni skarżył się na zbyt niskie płace w zawodzie dziennikarza.

Pobudką do stworzenia poniższej ankiety była chęć poznania zdania i opinii na ten temat studentów oraz innych dziennikarzy, którzy z różnych przyczyn nie mogli wziąć udziału w debacie.

Zachęcamy wszystkich studentów dziennikarstwa oraz dziennikarzy do wypełnienia naszej ankiety, która jest kontynuacją problematyki poruszanej w trakcie naszej debaty.

Jej wyniki  oraz zapis naszej dyskusji, opublikujemy w raporcie na temat zarobków dziennikarzy i wpływu zmian ekonomicznych w mediach na jakość dziennikarstwa w Polsce.

Damian Kałwa
Damian Kałwa
Student elektronicznego przetwarzania informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na co dzień webdeveloper i specjalista SEO we własnej firmie. W wolnym czasie robi zdjęcia i jeździ na rowerze. W MediaTorach drugi rok z rzędu szef działu technicznego.