0

Głosowanie w 12. edycji Plebiscytu MediaTory rozpoczęte

15 października rozpoczęło się głosowanie w tegorocznej edycji Plebiscytu MediaTory. Studenci dziennikarstwa z całej Polski wybierają dziennikarzy, którzy ich zdaniem zasługują na wyróżnienie.

Przez ostatnie kilka miesięcy studenci dziennikarstwa debatowali nad propozycjami kandydatów do nominacji w Plebiscycie MediaTory. Spośród nich wyłoniono nominowanych w 8 kategoriach Plebiscytu. Teraz studenci głosują na dziennikarzy, zespoły redakcyjne lub projekty dziennikarskie, które ich zdaniem od września 2017 roku wyróżniły się na tle innych profesjonalizmem i rzetelnością. Na wybór swoich faworytów studenci mają czas do 29 października. Laureatów poznamy na Gali Finałowej 1 grudnia w Auditorium Maximum UJ w Krakowie.

Głosowanie odbywa się w kategoriach: AuTORytet, AkumulaTOR, DetonaTOR, InicjaTOR, NawigaTOR, ObserwaTOR, ProwokaTOR, ReformaTOR oraz TORpeda. W kategorii AuTORytet młodzi adepci dziennikarstwa nie otrzymują standardowej listy nominacji. Wybierając z listy propozycji pomocniczych lub wpisując własną propozycję w puste miejsce, mogą podać nazwisko, które ich zdaniem zasługuje na miano dziennikarskiego autorytetu. Nagroda w kategorii AuTORytet jest wyróżnieniem za całokształt pracy dla osoby, od której można uczyć się rzetelności, profesjonalizmu i najwyższych standardów. Decyzję studentów w tej kategorii poznamy w połowie listopada. W pozostałych kategoriach laureaci zostaną ujawnieni 1 grudnia podczas Gali Finałowej w Auditorium Maximum w Krakowie.