0

Ksiądz Boniecki AuTORytetem studentów dziennikarstwa

ksiadz-adam-boniecki-autorytetem

ksiadz-adam-boniecki-autorytetem

W 7. edycji Plebiscytu MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie, młodzi ludzie tytuł AuTORytetu przyznali ks. Adamowi Bonieckiemu. Studenci wręczą statuetkę za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy już 7 grudnia, podczas uroczystej Gali w Auditorium Maximum UJ.

Ks. Adam Boniecki – duchowny, nie zawsze mówiący głosem Kurii, którego obowiązuje zakaz wypowiadania się w mediach. Komentator rzeczywistości podchodzący krytycznie do otaczającego nas świata, przewodnik ludzi zagubionych, rzecznik dialogu z ludźmi o odmiennych niż Kościół poglądach. Człowiek o wysokiej tolerancji i poszanowaniu innych ludzi. Ksiądz, który podał rękę Nergalowi i wystąpił podczas Woodstocku. To właśnie on, według studentów, jest rzetelną i profesjonalną osobą w świecie mediów, spełniającą najwyższe standardy dziennikarskie.

Wyróżnienie przyznają studenci dziennikarstwa z 19 polskich uczelni. Na karcie do głosowania każdy z 15 tys. uprawnionych mógł wpisać nazwisko swojego dziennikarskiego autorytetu. Od 2010 roku tytuł ten przyznawany jest nie za osiągnięcia w ostatnim roku, ale za całokształt pracy dziennikarskiej. Dzięki temu nagroda zyskała ponadczasowy wymiar. Laureaci pozostałych ośmiu kategorii tradycyjnie zostaną ogłoszeni podczas Finałowej Gali Plebiscytu. Pełną listę nominowanych można zobaczyć tutaj.

Gala, podczas której studenci wręczą statuetki nagrodzonym dziennikarzom, odbędzie się 7 grudnia o godzinie 17.00 w Auditorium Maximum UJ przy ulicy Krupniczej 33 w Krakowie. Jedno z największych i najważniejszych wydarzeń w świecie mediów zorganizują i poprowadzą studenci dziennikarstwa z Uniwersytetu Jagiellońskiego. Widzimy się tam!

Damian Kałwa
Damian Kałwa
Student elektronicznego przetwarzania informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na co dzień webdeveloper i specjalista SEO we własnej firmie. W wolnym czasie robi zdjęcia i jeździ na rowerze. W MediaTorach drugi rok z rzędu szef działu technicznego.