0

Nominacje 2012 ogłoszone!

nominacje-2012-ogloszone

nominacje-2012-ogloszone

Przedstawiamy czterdzieści tegorocznych nominacji w 6. edycji Plebiscytu MediaTory. To spośród nich studenci dziennikarstwa z całej Polski wybiorą ich zdaniem najlepszych dziennikarzy i najważniejsze wydarzenia medialne minionego roku.

Po raz pierwszy przyznana zostanie nagroda w kategorii ObserwaTOR, w której nagradzać będą „za prawdziwe opowieści z innego – choć często bliskiego im – świata”. To nagroda przyznawana za większe dziennikarskie formy takie jak reportaż, dokument czy wywiad-rzeka.

W tym roku studenci zdecydowali nie przyznawać nominacji w kategorii PromoTOR, w której nagradzali za pokazywanie nowej, internetowej twarzy dziennikarstwa. Uznali, że Internet stał się naturalnym miejscem pracy dziennikarzy i rozwoju mediów, dlatego projekty internetowe mogą z powodzeniem konkurować w pozostałych kategoriach. Niewykluczone jednak, że w kolejnych latach zasady przyznawania nominacji w tej kategorii będą przeformułowane.

Propozycję wszystkich nominacji możecie znaleźć w zakładce Nominowani. Laureatów tegorocznej edycji Plebiscytu poznamy 1 grudnia w Auditorium Maximum UJ w Krakowie.

Damian Kałwa
Damian Kałwa
Student elektronicznego przetwarzania informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na co dzień webdeveloper i specjalista SEO we własnej firmie. W wolnym czasie robi zdjęcia i jeździ na rowerze. W MediaTorach drugi rok z rzędu szef działu technicznego.