0

Nominacje w 12. edycji Plebiscytu MediaTory ogłoszone!

Już po raz 12. studenci dziennikarstwa wskazali dziennikarzy i ludzi mediów wyróżniających się w polskim środowisku medialnym. Spośród nich zostaną wyłonieni laureaci tegorocznej edycji Plebiscytu. Wybierze ich ponad 10 tysięcy studentów z 23 uczelni w Polsce.

Od ponad dziesięciu lat w ramach Plebiscytu MediaTory najlepszych polskich dziennikarzy wskazują ci, którzy chcą pójść w ich ślady. Wyboru dokonują w kilku kategoriach: AuTORytet, AkumulaTOR, DetonaTOR, InicjaTOR, ObserwaTOR, NawigaTOR, ProwokaTOR, ReformaTOR oraz TORpeda. W tym roku na liście nominacji nie zabrakło materiałów, które odbiły się szerokim echem w ogólnopolskich mediach. W wielu przypadkach studenci doceniali zarówno pojedyncze materiały jak i całą pracę wykonaną od września 2017 przez poszczególnych dziennikarzy. –Tegoroczna lista nominacji odzwierciedla to, co doceniała i wokół czego skupiała  się opinia publiczna w ciągu ostatniego roku. Wszystkie nominowane materiały oraz projekty medialne są dowodem na to, że rzetelność i misja niezmiennie pozostają fundamentem dziennikarskiego warsztatu – mówi Wioletta Klytta, prezes Stowarzyszenia MediaTory.

Najważniejszą z kategorii  Plebiscytu jest AuTORytet. Zdobywcy tej nagrody to dziennikarscy mistrzowie, od których studenci chcą i mogą uczyć się najwyższych standardów. Każdy z głosujących ma możliwość wskazania postaci, której działalność kształtuje jego wizję “dziennikarstwa najwyższej próby”. Statuetkę otrzyma dziennikarz o dorobku cieszącym się największym poważaniem głosujących.

Zapraszamy do zapoznania się z listą nominowanych w 12. edycji Plebiscytu MediaTory.

Damian Kałwa
Damian Kałwa
Student elektronicznego przetwarzania informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na co dzień webdeveloper i specjalista SEO we własnej firmie. W wolnym czasie robi zdjęcia i jeździ na rowerze. W MediaTorach drugi rok z rzędu szef działu technicznego.