0

Poznaliśmy laureatów 10. edycji Plebiscytu MediaTory!

gala-mediatory-2016-1

fot. Łobzowska Studio

Już po raz dziesiąty studenci dziennikarstwa przyznali nagrody najlepszym, ich zdaniem, dziennikarzom i ludziom mediów, których praca wyróżniła się w minionym roku akademickim.

Kto w tym roku dołączył do grona laureatów w Plebiscycie MediaTory?

AuTORytet: Mariusz Szczygieł
NawigaTOR: Wacław Radziwinowicz “Crème de la Kreml. 172 opowieści o Rosji”
TORpeda: Roman Osica [Radio Zet]
DetonaTOR: Bożena Aksamit , Piotr Głuchowski “Zatoka świń”
AkumulaTOR: Mateusz Borek [Polsat Sport, Polsat]
ObserwaTOR: Cezary Łazarewicz “Żeby nie było śladów. Sprawa Grzegorza Przemyka”
ProwokaTOR: Paweł Reszka “Chciwość. Jak nas oszukują wielkie firmy”
InicjaTOR: Anita Werner “Miss więzienia” [TVN Style]
ReformaTOR: Justyna Kopińska “Bo to tylko kobiety były” [Duży Format, Gazeta Wyborcza]

Zwycięzców w poszczególnych kategoriach wybrało ponad 10 tysięcy studentów dziennikarstwa z 22 uczelni z całej Polski, podczas głosowania które w tym roku odbyło się w odmienionej formie – z wykorzystaniem tradycyjnych, papierowych ankiet oraz specjalnej platformy online.
Jak podkreśla Prezes Stowarzyszenia MediaTory, Wioletta Klytta,

– Co roku wyniki głosowania w Plebiscycie MediaTory pokazują, co jest ważne dla studentów dziennikarstwa. W ten sposób młodzi adepci wskazują osoby, od których warto uczyć się rzetelności i profesjonalizmu w pełnieniu zawodu dziennikarza.

Ogłoszenie nazwisk zwycięzców oraz wręczenie statuetek miało miejsce w Auditorium Maximum UJ podczas uroczystej Gali Finałowej, którą oglądało blisko 1200 osób.
Widzowie, oprócz wysłuchania rozmów z laureatami, mieli okazję obejrzeć materiały filmowe, przygotowane przez Organizatorów we współpracy z Uniwersytetem Jagiellońskim, studiem filmowym “Kamerdynerzy” oraz Studiem Telewizyjnym Krakowskiej Akademii im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego, a także posłuchać dźwięków muzycznych stworzonych przez DJ GROMEE’go wraz z zespołem.

Tegoroczna Gala okazała się wielkim sukcesem, a to wszystko dzięki wsparciu naszych sponsorów, partnerów, patronów, osób prywatnych, ale także dzięki wielkiemu zaangażowaniu członków zespołu organizacyjnego.

– Siłą Plebiscytu MediaTory są młodzi, pełni pasji i zaangażowania członkowie Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa oraz Stowarzyszenia MediaTory. Dzięki ich wytrwałości i wierze w sukces idea Plebiscytu znana jest już w całej Polsce. Nieoceniona jest także pomoc Koordynatorów działających na uczelniach partnerskich – mówi Roksana Zdunek, Koordynator Główny Plebiscytu.

Organizatorami 10. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem Plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński, a Sponsorem Głównym – Fundacja Seriatim.

Za monitoring medialnej popularności MediaTorów dziękujemy Instytutowi Monitorowania Mediów!

Wszystkie materiały z tegorocznej Gali Finałowej dostępne są na kanale MediaTory w serwisie YouTube.

Damian Kałwa
Damian Kałwa
Student elektronicznego przetwarzania informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na co dzień webdeveloper i specjalista SEO we własnej firmie. W wolnym czasie robi zdjęcia i jeździ na rowerze. W MediaTorach drugi rok z rzędu szef działu technicznego.