0

Wielkie liczenie w toku

wielkie-liczenie-w-toku

wielkie-liczenie-w-toku

Dwa tygodnie głosowania w V edycji Plebiscytu MediaTory przeszło już do historii. Obecnie nasze zaufane krakowskie „liczarki” pracują dniami i nocami, by skrupulatnie policzyć wszystkie głosy, oddane przez ponad 8 tysięcy studentów dziennikarstwa z całej Polski.

W tym roku w głosowaniu wzięło udział aż 13 uczelni publicznych . Do puli głosujących dołączył tym razem Uniwersytet Gdański oraz Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Nad prawidłowym przebiegiem liczenia czuwa czujne oko Zastępcy Koordynatora Głównego Plebiscytu –  Ani Kot.

Drugi raz na kartach do głosowania studenci nie zobaczyli 5 nominacji w najważniejszej kategorii Plebiscytu – AuTORytet. Zamiast tego pojawiło się 13 pomocniczych propozycji, w których znajdowały się nazwiska pojawiające się najczęściej w zgłoszeniach uczelni partnerskich w ciągu czterech lat oraz propozycje organizatora. Przede wszystkim jednak każdy ze studentów mógł wpisać na karcie nazwisko osoby, która jest dla niego dziennikarskim autorytetem w kontekście całego dziennikarskiego dorobku, a nie tylko ostatniego roku.

– Głosowanie to jeden z najważniejszych elementów podczas całego Plebiscytu. Okres liczenia głosów to ten moment, w którym uświadamiamy sobie, że Gala Finałowa zbliża się wielkimi krokami. – twierdzi Iza Mikruta, Koordynator Główny.

Wyniki Plebiscytu poznamy tradycyjnie na Gali Finałowej MediaTorów, już 3 grudnia w Auditorium Maximum w Krakowie. Zapraszamy!

Wiktoria Kopieć
Wiktoria Kopieć
Absolwentka Grafiki na Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Tarnowie. Z MediaTorami związana drugi rok. Zakochana w pięknie otaczającego ją świata. Uwielbia poezję, taniec i spanie.