0

Wojciech Jagielski AuTORytetem studentów dziennikarstwa!

wojciech-jagielski-autorytetem

wojciech-jagielski-autorytetem

Do grona dziennikarzy i ludzi mediów docenionych za całokształt pracy dziennikarskiej dołączy w tym roku Wojciech Jagielski. Studenci wręczą statuetkę AuTORytetu za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy już 29 listopada, podczas Gali Finałowej w Auditorium Maximum UJ w Krakowie.

Wojciech Jagielski – dziennikarz, korespondent wojenny i pisarz. Obecnie współpracuje z Polską Agencją Prasową, BBC i LeMonde. Wcześniej, przez ponad 20 lat, wnikliwym reporterskim okiem przybliżał czytelnikom „Gazety Wyborczej” Azję Środkową, Zakaukazie, Kaukaz i Afrykę. W swoich książkach, opisując konflikty zbrojne, zawsze na pierwszym miejscu stawia bohatera, nie krwawe sceny, czy historie epatujące wojenną sensacją. Studenci docenili wieloletnią pracę dziennikarską Wojciecha Jagielskiego, wskazując go jako wzór do naśladowania, spełniający najwyższe standardy.

Nagrodę – w powszechnym głosowaniu – przyznali studenci dziennikarstwa z 20 polskich uczelni. Na karcie do głosowania w pustym miejscu sami mogli wpisać nazwisko osoby, którą uważają za swój dziennikarski autorytet. Mogli też skorzystać z listy pomocniczych propozycji, które znajdowały się na karcie do głosowania. Od 2010 roku tytuł ten przyznawany jest nie za osiągnięcia w ostatnim roku, ale za całokształt pracy dziennikarskiej. Dzięki temu nagroda zyskała ponadczasowy wymiar.

Laureaci pozostałych ośmiu kategorii tradycyjnie już zostaną ogłoszeni podczas Finałowej Gali Plebiscytu. Pełną listę nominowanych można zobaczyć tutaj.

Gala, podczas której studenci wręczą statuetki nagrodzonym dziennikarzom, odbędzie się 29 listopada o godzinie 17.00 w Auditorium Maximum UJ przy ulicy Krupniczej 33 w Krakowie. Do zobaczenia!

Damian Kałwa
Damian Kałwa
Student elektronicznego przetwarzania informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na co dzień webdeveloper i specjalista SEO we własnej firmie. W wolnym czasie robi zdjęcia i jeździ na rowerze. W MediaTorach drugi rok z rzędu szef działu technicznego.