0

Znamy laureatów 11. edycji Plebiscytu MediaTory!

Studenci dziennikarstwa z 22 polskich uczelni wybrali najlepszych, według nich, dziennikarzy minionego roku akademickiego. Wśród laureatów znaleźli się m.in. Grzegorz Kwolek, Ewa Żarska, Robert Mazurek oraz Przemysław Babiarz i Włodzimierz Szaranowicz. W kategorii AuTORytet studenci wyróżnili Ewę Ewart – reportażystkę i producentkę filmów dokumentalnych.

Laureaci 11. edycji Plebiscytu MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie:

AuTORytet: Ewa Ewart

NawigaTOR: Robert Mazurek, [Poranna Rozmowa, RMF FM]

TORpeda: Grzegorz Kwolek [RMF FM]

AkumulaTOR: Przemysław Babiarz, Włodzimierz Szaranowicz [TVP Sport]

DetonaTOR: Wojciech Bojanowski, „Śmierć w komisariacie” [Superwizjer, TVN]

ObserwaTOR: Maciej Czarnecki, „Dzieci Norwegii. O państwie (nad)opiekuńczym”

ProwokaTOR: Tomasz Piątek, „Macierewicz i jego tajemnice”

InicjaTOR: Krzysztof Stanowski, akcja #DobroWraca

ReformaTOR: Ewa Żarska, „Mała prosiła, żeby jej nie zabijać” [Polsat News]

 

W Auditorium Maximum UJ już po raz jedenasty spotkali się dziennikarze oraz osoby związane z mediami z całej Polski. Studenci dziennikarstwa z 22 uczelni wyższych zadecydowali, kto zasłużył na statuetki w 11. edycji Plebiscytu MediaTory. W tym roku uprawnionych do głosowania było ponad 10 tysięcy osób. Głosowanie odbyło się poprzez ankiety tradycyjne oraz specjalnie przygotowaną platformę on-line.

Przedstawiciele nowego pokolenia polskiego dziennikarstwa nagrodzili dziennikarzy, którzy są dla nich wzorem do naśladowania. To głos młodych, wierzących w ideały studentów sprawia, że Plebiscyt MediaTory niezmiennie od jedenastu lat, jest ceniony w świecie mediów   mówi Wioletta Klytta, prezes Stowarzyszenia MediaTory.

Organizatorami 11. edycji Plebiscytu są: Stowarzyszenie MediaTory oraz Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ. Współorganizatorem Plebiscytu jest Uniwersytet Jagielloński. Sponsorem Głównym jest Samorząd Studentów Uniwersytetu Jagiellońskiego, zaś Partnerem Strategicznym – Warszawski Instytut Bankowości. Narzędzia wspomagające monitoring mediów udostępnia Instytut Monitorowania Mediów.

***

Pełna lista dziennikarzy i materiałów nominowanych w Plebiscycie dostępna jest w załączniku oraz na: mediatory.pl.

Michał Jeleń
Michał Jeleń
Krakus z krwi i kości, od dziecka zakochany w sporcie, a w szczególności w rodzimej piłce nożnej. Pasjonat wycieczek rowerowych oraz przeżywania sportowych emocji na stadionie. Student dziennikarstwa, który w MediaTorowym teamie jest nowicjuszem. Stara się wcielać w życie hasło "Duc in altum".