0

Znamy laureatów 8. edycji Plebiscytu MediaTory

znamy-laureatow-8-edycji-plebiscytu-mediatory

znamy-laureatow-8-edycji-plebiscytu-mediatory

Studenci dziennikarstwa z dwudziestu polskich uczelni wręczyli statuetki dziennikarzom, których działalność w tym roku akademickim uznali za wzorową. W krakowskim Auditorium Maximum już po raz ósmy spotkali się ludzie mediów z całej Polski. Do grona laureatów Plebiscytu w tym roku dołączyli: Jagielski, Bojke, Kuczyński, Rigamonti, Smoleński, Ewart, Wilkowicz, Redakcja Wprost oraz Rock i Jakubek.

Uprawnionych do udziału w głosowaniu było ponad 10 tysięcy żaków. Laureatów wybierali tradycyjnie w 9 kategoriach: TORpeda, NawigaTOR, DetonaTOR, AkumulaTOR, ObserwaTOR, ProwokaTOR, InicjaTOR, ReformaTOR oraz tej najważniejszej: AuTORytet. Statuetkę w tej kategorii odebrał w tym roku Wojciech Jagielski.

Laureaci Plebiscytu MediaTory – Studenckie Nagrody Dziennikarskie 2014:

AuTORytet
Wojciech Jagielski

TORpeda
Arleta Bojke (Wiadomości TVP, TVP Info)

NawigaTOR
Grzegorz Kuczyński (Tvn24.pl)

DetonaTOR
Magdalena Rigamonti, Dramat rodziny. Lekarz powołuje się na klauzulę sumienia („Wprost”)

ObserwaTOR
Paweł Smoleński, Oczy zasypane piaskiem

InicjaTOR
Ewa Ewart, Zdobyć miasto (TVN24)

ReformaTOR
Paweł Wilkowicz, Depresja Justyny Kowalczyk („Gazeta Wyborcza”, sport.pl)

ProwokaTOR
Wprost, Handel głową Rostowskiego i kolejne taśmy

AkumulaTOR
Maciej Rock i Irek Jakubek, Wstawaj – nie udawaj! (RMF MAXXX)

 Wyniki w Plebiscycie MediaTory to głos nowego pokolenia, które już za moment samo tworzyć będzie media. Ucząc się dziennikarstwa i wchodząc w dorosłe życie, studenci patrzą na to jak pracują dziennikarze. W ten sposób szukają swoich wzorców oraz inspiracji – mówi Izabela Mikruta-Smółka, Prezes Stowarzyszenia MediaTory.

Wręczenie nagród w Plebiscycie MediaTory podczas uroczystej Gali Finałowej oglądało ponad 1200 osób, zgromadzonych w Auditorium Maximum UJ. Organizatorzy zaprezentowali także nową identyfikację wizualną marki MediaTory.

– Podczas 8. Gali Finałowej największym zaskoczeniem była zmiana identyfikacji wizualnej Plebiscytu. Goście zobaczyli logo MediaTorów w bardziej nowoczesnej i studenckiej odsłonie, a laureaci otrzymali nowe statuetki! – komentuje Ewelina Bochenek, Koordynator Główny Plebiscytu.

fot. Łobzowska Studio

Damian Kałwa
Damian Kałwa
Student elektronicznego przetwarzania informacji na Uniwersytecie Jagiellońskim. Na co dzień webdeveloper i specjalista SEO we własnej firmie. W wolnym czasie robi zdjęcia i jeździ na rowerze. W MediaTorach drugi rok z rzędu szef działu technicznego.