MediaTory - Idea Plebiscytu

Studenckie Nagrody Dziennikarskie - MediaTory to plebiscyt, w którym studenci dziennikarstwa z ośmiu publicznych uczelni (Uniwersytetu Gdańskiego, Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie, Uniwersytetu Warszawskiego, Uniwersytetu Wrocławskiego, Uniwersytetu Łódzkiego, Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Uniwersytetu Jagiellońskiego) doceniają swoje autorytety.

Dzięki Plebiscytowi przyszli dziennikarze z całej Polski mają szansę nagrodzić tych ludzi mediów, którzy kierują medialną lokomotywę na najwłaściwsze - z punktu widzenia przyszłego redaktora - tory. Przyznając MediaTory chcemy pokazać, jak ważne dla osób dopiero wkraczających do medialnego świata są rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy.

ORGANIZATORZY

Pomysł organizacji MediaTorów powstał w Kole Naukowym Studentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego w 2006 roku.

Za koordynację Plebiscytu oraz organizację uroczystej Gali rozdania statuetek MediaTorów 2007 odpowiedzialny był zespół studentów dziennikarstwa i politologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Do zadań studentów należało pozyskanie sponsorów, partnerów oraz patronów medialnych, opracowanie ankiet do głosowania, przygotowanie i przeprowadzenie akcji promocyjnej Plebiscytu oraz Gali Finałowej, a także zorganizowanie uroczystości wręczenia MediaTorów 2007. Gala Finałowa w Auditorium Maximum UJ została w całości przygotowana i poprowadzona przez studentów UJ - członków Koła Naukowego Studentów Dziennikarstwa Uniwersytetu Jagiellońskiego.

MediaTory 2007

W pierwszej edycji plebiscytu postanowiliśmy wyróżnić dziennikarzy w dziewięciu wyjątkowych kategoriach:

MediaTory Główne - nominacje wskazali przedstawiciele kół naukowych z wszystkich uczelni biorących udział w plebiscycie.

  • Kategoria AUTORYTET - w której nagradzamy dziennikarzy za to, że możemy się od nich uczyć rzetelności, profesjonalizmu i najwyższych standardów.
  • Kategoria NAWIGATOR - w której nagradzamy publicystów, dzięki którym nasze poglądy zaczynają iść własną drogą.
  • Kategoria TORPEDA - za udowadnianie, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać.
  • Kategoria DETONATOR - za publikacje, które wybuchły najgłośniej i najbardziej spektakularnie, nie tylko w świecie mediów.
  • Kategoria AKUMULATOR - za ładowanie nas pozytywną energią.

MediaTory Specjalne - nominacje wskazało Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ.

  • Kategoria PROMOTOR - za pokazywanie, że Internet to coś więcej niż e-mail i Google.
  • Kategoria PROWOKATOR - w której nagradzamy ludzi mediów za odważne decyzje, które dają nam do myślenia.
  • Kategoria INICJATOR - w której nagradzamy dziennikarzy za to, że pokazują, że można inaczej.
  • Kategoria REFORMATOR - za materiały, które zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem.