.

Gala 2012

1 grudnia studenci dziennikarstwa z 18 polskich uczelni wskazali, kto ich zdaniem w 2012 roku kierował medialną lokomotywę na właściwe tory.  Na początek widzowie odbyli sentymentalną podróż do poprzednich Gal Plebiscytu…

 

 

W 9 kategoriach statuetkę MediaTory 2012 otrzymało 9 dziennikarzy. Najważniejszą - AuTORytet – za rzetelność, profesjonalizm i najwyższe standardy, otrzymał Marek Niedźwiecki. Publikacją, która wybuchła najgłośniej i najbardziej spektakularnie, nie tylko w świecie mediów, okazała się Afera solnawykryta przez Tomasza Patorę (UWAGA! TVN), za którą dziennikarz dostał statuetkę DetonaTOR 2012.

 

W tym roku studenci docenili aż trzech dziennikarzy radiowych. AkumulaTORem 2012 zostałTomasz Zimoch, nagrodzony przez studentów za ładowanie pozytywną energią podczas komentowania meczów w czasie Euro 2012. Z kolei redakcja RMF FM może pochwalić się dwiema nagrodami. Statuetkę NawigaTOR przyznawaną publicystom, dzięki którym poglądy zaczynają iść własną drogą, odebrał Konrad Piasecki (Kontrwywiad RMF FM). Natomiast TORpedą okazał sięKrzysztofa Berenda (Fakty ekonomiczne RMF FM), którego studenci wyróżnili za udowadnianie, że szybkość i rzetelność nie muszą się wykluczać.

 

Laureatem w kategorii InicjaTOR został Wojciech Bojanowski za niekonwencjonalne materiały w programie Czarno na białym (TVN 24). Prawdziwą (i nieoczekiwaną) atrakcją wieczoru stał się jeden z nominowanych dziennikarzy - red. Jerzy Jurecki z Tygodnika Podhalańskiego, który specjalnie na te uroczystość przebrał się za postać z filmu Gwiezdne Wojny.

 


Fot. Kamil Kożuch (Studio Kulka)

 

ProwokaTORem okazał się Szymon Hołownia. Jego decyzja o odejściu z Newsweeka została uznana za najbardziej odważną i dającą do myślenia decyzję dziennikarską mijającego roku. W kategorii ReformaTOR, za materiały, które zmieniają rzeczywistość z dobrym skutkiem, wyróżniono akcję Gazety Wyborczej Energia kobiet.

 

Pierwszym laureatem nowej kategorii ObserwaTOR - za prawdziwe opowieści z innego, choć często bliskiego nam, świata, został Wojciech Jagielski za reportaż Wypalanie traw.

 

Podczas 6. Gali MediaTorów oprawę muzyczną zapewnił DJ Gromee. W tym roku towarzyszyła mu większa grupa muzyków.

 

 

Gala Mediatory wspierana była działaniami social media przez agencję ClickCommunity. Aplikacje na Facebooka i narzędzia do livestramingu dostarczył startup click apps.

 

Zapraszamy do obejrzenia galerii fotografii z 6. Gali MediaTorów – Studenckich Nagród Dziennikarskich.

Laureaci

Przypomnij sobie zwycięzców wszystkich edycji plebiscytu MediaTory i ich materiały.

Więcej

Albumy

Obejrzyj zdjęcia z poprzednich gal finałowych oraz innych wydarzeń, w których braliśmy udział.

Więcej

Identyfikacja wizualna

Zobacz, jak zmieniała się identyfikacja Mediatorów w ciągu ostatnich edycji.
.

Więcej

Biuro prasowe

Skontaktuj się z biurem prasowym, pobierz informacje prasowe i grafiki promocyjne.

Więcej