.

Gala 2013

 

7 grudnia, o godzinie 17.00 rozpoczęła się 7. Gala Finałowa Plebiscytu MediaTory. Tradycyjnie już rozpoczęło ją uroczyste wejście nominowanych do Auditorium Maximum. Pierwszym ogłoszonym zwycięzcą w kategorii TORpeda, został Tomasz Skory z RMF FM, a zaraz po nim triumfował NawigaTOR, Michał Krzymowski z Newsweeka. Został nagrodzony przez studentów za odważne śledztwa i opisywanie brutalnej politycznej rzeczywistości bez medialnego lukru. Kolejny laureat, tym razem w kategorii DetonaTOR, Mariusz Szczygieł podzielił się ze studentami informacją dotyczącą długości jego kariery uniwersyteckiej. Piotr Vagla Waglowski natomiast to tegoroczny ReformaTOR.

 


Radości, z powodu otrzymania nagrody w kategorii AkumulaTOR nie ukrywał Filip Chajzer, który statuetkę odebrał w towarzystwie swojego operatora. Niezwykłe wrażenie na zebranych w Auditorium Maximum widzach wywarła rozmowa z ObserwaTORem Wojciechem Karpieszukiem, współautorem reportażu o dyskryminacji osób homoseksualnych w Ugandzie.

 

Około godziny 19.00 zaprosiliśmy widownię na MediaTorową wieczorynkę…

 

 

Kolejnymi, docenionymi przez studentów w tegorocznym plebiscycie, w kategorii ProwokaTOR byli dziennikarze, którzy odeszli z „Uważam Rze” w odruchu solidarności ze zwolnionym redaktorem naczelnym tego pisma. Następnie statuetkę MediaTora na scenie w Auditorium Maximum odebrali publicyści z programu WOK- Wszystko o Kulturze. Zostali oni uznani przez głosujących, najlepszymi InicjaTORami roku 2013!

 

Punktem kulminacyjnym Gali była rozmowa z AuTorytetem 2013 Księdzem Adamem Bonieckim. Sam Ksiądz wyznał, że Autorytetem się nie czuje, jednak jego słowom zaprzeczyły owacje na stojąco, które otrzymał jako pierwszy w historii MediaTorów. 

 

7. Gala Finałowa była na pewno niezwykłym widowiskiem. O jej oprawę muzyczną zadbał niezawodny DJ Gromee. Na szczególną uwagę zasłużyły również efekty wizualne przygotowane przez Emilię Lany oraz filmy przygotowane we współpracy ze studiem Akademii Krakowskiej im. A. Frycza-Modrzewskiego w Krakowie.

 

Gala 2013 przeszła już do historii, na kolejną – ósmą - zapraszamy w listopadzie. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się relacją przygotowaną przez dziennikarzy z Akademii Krakowskiej. Przeżyjmy to jeszcze raz!

 

Laureaci

Przypomnij sobie zwycięzców wszystkich edycji plebiscytu MediaTory i ich materiały.

Więcej

Albumy

Obejrzyj zdjęcia z poprzednich gal finałowych oraz innych wydarzeń, w których braliśmy udział.

Więcej

Identyfikacja wizualna

Zobacz, jak zmieniała się identyfikacja Mediatorów w ciągu ostatnich edycji.
.

Więcej

Biuro prasowe

Skontaktuj się z biurem prasowym, pobierz informacje prasowe i grafiki promocyjne.

Więcej