.

Uczelnie partnerskie

Od początku istnienia Plebiscytu MediaTory wybór kandydatów oraz zwycięzców każdej kategorii leży w rękach studentów dziennikarstwa z całej Polski. Dotychczas jednak, w głosowaniu brały udział wyłącznie uczelnie publiczne, na których funkcjonuje odrębny kierunek – dziennikarstwo.

 

Od 2012 roku prawo do zadecydowania o tym, kto kieruje polskie media na właściwe tory, mają także studenci uczelni prywatnych, spełniających powyższy warunek.

 

Zgłoś swoją uczelnię do plebiscytu!

 

 

UCZELNIE PARTNERSKIE W MEDIATORACH 2016

 

Uniwersytet Szczeciński


Monika Waluś [Koordynator ze Szczecina]

Pijana radością, nie potrafiąca żyć bez ludzi i skocznej muzyki przedstawicielka zodiaku Bliźniąt. Przyznaje bez bicia, że kręci ją wiedza i ciemne męskie loki. Jest bezgranicznie tolerancyjna i otwarta na nowe, ekscytujące doznania, których ze względu na "głód sensu" nieprzerwalnie szuka.  W dziennikarstwie dopiero raczkuje – jest studentką pierwszego roku DiKSu na Uniwersytecie Szczecińskim.

Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu


Damian Zatorski [Koordynator z Torunia]

Student III roku (kiedy to zleciało) dziennikarstwa i komunikacji społecznej. Od początku akademickiej przygody związany z SKN "Klub Dziennikarza", działającym na Wydziale Politologii i Studiów Międzynarodowych. Do dziennikarskiego rzemiosła skłoniła go miłość do sportu, szczególnie żużla i kolarstwa. W Radiu Sfera informuje torunian o bieżących wydarzeniach z życia miasta i uczelni. Interesuje się też fotografią. Uwielbia podróżować i pielgrzymować.

Uniwersytet Łódzki


Anna Królak [Koordynator ze Łodzi]

Studentka dziennikarstwa i komunikacji społecznej na Uniwersytecie Łódzkim oraz członek Dziennikarskiego Koła Naukowego UŁ. Pierwsze kroki w zawodzie stawiała w łódzkim oddziale TVN, obecnie współpracownik Gazety Wyborczej w Łodzi. Przyszłość wiąże z prasą lub telewizją - radio to nie jej bajka. Dumna mama małej Alicji. Wolny czas spędza z rodziną i przyjaciółmi.

Politechnika Koszalińska


Paula Dąbrowska [Koordynator z Koszalina]

Studentka II roku dziennikarstwa, związana ze Studenckim Kołem Naukowym FUTURA. Miłośniczka reportaży m.in. Wojciecha Góreckiego. W wolnej chwili ogląda siatkówkę, piłkę nożną i piłkę ręczną. Rodzinę oraz przyjaciół stawia na pierwszym miejscu. Jej motto życiowe brzmi: "Życie jest jak siatkówka, wygrywasz albo przegrywasz – trzeciego wyjścia nie masz". Niepoprawna romantyczna i realistka, która wie, kiedy w życiu odpuścić. Od małego marzy, aby komentować mecze. W przyszłości planuje pojechać na Konkurs Piosenki Eurowizji oraz Puchar Świata w piłce siatkowej.

Uniwersytet Warszawski


Julia Fligiel [Koordynator z Warszawy]

Studentka dziennikarstwa i medioznawstwa na Uniwersytecie Warszawskim. Marzy o wydaniu własnej książki. Interesuje sie wszystkim po trochu i lubi dyskutować na każdy temat. Obecnie pracuje w telewizji i ma nadzieje, ze w przyszłości dostanie własny talk show.

Uniwersytet Warmińsko - Mazurski w Olsztynie


Maciej Kruszyński [Koordynator z Olsztyna]

Student dziennikarstwa na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskim. Jest redaktorem naczelnym gazety studenckiej "Tworzywo" oraz jest związany z kołem naukowym "Pro Media". Interesuje się sportem, polityką, muzyką i filmem. Wiecznie uśmiechnięty i zadowolony z życia. Przystojny, inteligentny i potrafiący gotować.

Uniwersytet im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy


Małgorzata Bogdan [Koordynator z Bydgoszczy]

Studentka II roku dziennikarstwa i komunikacji społecznej, zafascynowana podróżami po najdalszych zakątkach Ziemi. Uwielbia rock alternatywny, seriale oraz Harry'ego Pottera. Zmienia zdanie tysiąc razy na sekundę, dlatego nie potrafi zdecydować co chciałaby robić w przyszłości. Pozytywną energię oraz uśmiech przekazuje wszystkim w zasięgu wzroku. :)

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie


Patryk Pytlak [Koordynator z Lublina]

Student dziennikarstwa i komunikacji społecznej oraz prezes studenckiego koła dziennikarskiego UMCS. Jest redaktorem studenckiego magazynu "Polformance", piszący przede wszystkim do działu sportowego. Wielki fan europejskiego footballu specjalizujący się w lidze angielskiej oraz polskiej. Poza sportem "kręcą" mnie dobre zagraniczne seriale oraz filmy.

Uniwersytet Wrocławski


Adrianna Siess [Koordynator z Wrocławia]

Kolekcjonerka książek, amatorka przygód Lary Croft i entuzjastka światów wymyślonych – w gimnazjum wygrywała wszystkie konkursy potterowskie, do Gry o Tron zajrzała przed serialem, a pierwsze 150 Pokemonów potrafi wyrecytować z pamięci. Dziewczyna-geek, lubi gry - zarówno papierowe RPGi, towarzyskie planszówki jak i komputerowe klasyki. Studentka Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na Uniwersytecie Wrocławskim. Debiutowała w antologii Fantazje Zielonogórskie. Pisze do Czasopisma Coś na Progu. Współpracuje z serwisem Onet, pomaga w organizacji Festiwalu OldTown, gdzie zajmuje się kontaktem z mediami.

Uniwersytet Opolski


Patrycja Woźniak [Koordynator z Opola]

Studiuje na Uniwersytecie Opolskim dziennikarstwo i komunikacje społeczną. Dla mediów studenckich ( radio, gazeta) pisze o środowisku akademickim i wydarzeniach kulturowych. Członek Samorządu Studenckiego UO oraz jeden z założycieli Stowarzyszenia filozoficznego „ Pogadalnia”. W SKN Politologów zajmuje się badaniami dot. wyborów politycznych lub predyspozycji elektoratu. Bierze udział w konferencjach lokalnych i krajowych o tematyce marketingowej i o prawach człowieka w krajach azjatyckich. Swoje zainteresowania o społeczeństwie rozwija przy boku Collegium Nobilium Opoliense jako collegiatka II stopnia. W wolnym czasie podróżuje pociągami po Polsce lub przebywa w Będzińskim oddziale Związku Kynologicznego, gdzie szkoli, doradza i pomaga przy dokumentacjach i organizacjach wystaw.

Uniwersytet Gdański


Kasia Zamojska [Koordynator z Gdańska]

Uzależniona od dobrej muzyki studentka kulturoznawstwa multimedialnego na Uniwersytecie Gdańskim. Szefowa redakcji muzycznej studenckiego radia MORS, prowadząca własną audycję 'Płyta Tygodnia'. Na bieżąco z dziennikarskim światkiem. W wolnych chwilach łapie za gitarę.

Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu


Kinga Jasiak [Koordynator z Poznania]

Studentka II roku studiów uzupełniających magisterskich na kierunku Stosunki Międzynarodowe. Absolwentka politologii. Problem zbrojeń na świecie, funkcjonowanie korporacji międzynarodowych a także wszelkie tematy związane z Unią Europejską to zagadnienia wypełniające jej głowę po brzegi. Wiecznie w biegu, przewodnicząca lub była przewodnicząca chyba większości Kół Naukowych na Wydziale Nauk Politycznych i Dziennikarstwa. W szalonej głowie znajduje się również miejsce na fantastykę - entuzjastka Harrego Pottera. Niepoprawna optymistka, pasjonatka motocykli i zapalona podróżniczka.

Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania w Rzeszowie


Kamil Olechowski [Koordynator z Rzeszowa]

Student dziennikarstwa w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania, stażysta w Katedrze Mediów, Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej tej uczelni. Współpracował z rzeszowskim dziennikiem Super Nowości. Z natury umysł ścisły, z zamiłowania humanista, dziennikarz… z przypadku

Wyższa Szkoła Humanitas w Sosnowcu


Piotr Celej [Koordynator ze Sosnowca]

Politolog, absolwent Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W trakcie studiów współtworzył Sekcję Medioznawczą Koła Naukowego Międzywydziałowego Stowarzyszenia Dziennikarzy „Mosty” oraz audycję radiową „Serwus” Radia Katowice. Współpracownik tygodnika regionalnego „Wiadomości Zagłębia” oraz asystent w Instytucie Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej Wyższej Szkoły Humanitas w Sosnowcu. W 2011-2015 roku pełnił funkcję rzecznika prasowego Biura Ogólnopolskiego Konkursu Piosenki „AL LEGRO. TRIBUTE TO SZPILMAN”.

Wyższa Szkoła Umiejętności Społecznych w Poznaniu


Ewa Stefanowicz [Koordynator z Poznania]

Pierwsze kroki dziennikarskiej kariery stawiałam podczas współpracy z lokalnymi mediami w moim rodzinnym mieście – Szczecinku. Od roku studiuję w Poznaniu, na Wyższej Szkole Umiejętności Społecznych, kierunek to oczywiście dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Obecnie pracuję dla radia Eska Poznań i to właśnie tam widzę swoją najbliższą przyszłość. Dzień zawsze zaczynam od przejrzenia social mediów, od których jestem uzależniona, potem spacer z psem, włączam ulubioną pytę z muzyką i jestem gotowa do działania. Lubię przebywać wokół ludzi, pokonywać kolejne wyzwania i adrenalinę w każdym możliwym wydaniu.

Katolicki Uniwersytet Lubelski im. Jana Pawła II


Dominik Saran [Koordynator z Lublina]

Student Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej na KUL-u oraz przewodniczący koła naukowego studentów dziennikarstwa. Pasjonat muzyki house, sportu oraz kabaretu. Odpowiadając na pytanie o przyszłość odpowiada: "Stawiam nad tym jedną wielką niewiadomą. Ciągnie mnie do dziennikarstwa muzycznego, sportowego lub rozrywkowego, ale nie mam ściśle sprecyzowanego planu działania, wszystko wychodzi totalnie spontanicznie. Moim marzeniem jest otworzyć własne studio nagrań, by pomagać młodym i zdolnym artystom. Studiowanie dziennikarstwa traktuje jako przygodę, która może pomóc mi spełnić moje marzenia".

Krakowska Akademia im. Andrzeja Frycza Modrzewskiego


Anna Jaskulska [Koordynator z Krakowa]

Jest nieuleczalną pedantką i rozmarzoną wizjonerką o usposobieniu optymistki. Uzależniona od kawy i Red Bulla. Ta energetyzująca mieszanka prowadzi ją przez pełne adrenaliny życie. Pasjonatka skoków narciarskich i żużla. Uwielbia podróżować, fotografować i jeździć na nartach. Swoją przyszłość widzi w dziennikarstwie sportowym.

Dolnośląska Szkoła Wyższa we Wrocławiu


Zuzanna Jakubowska [Koordynator z Wrocławia]

Pracoholiczka na dwa etaty. Dziennikarz z zamiłowania, piarowiec z zawodu. Układa puzzle z ładnych słów, żeby pomogły znaleźć to, co zgubiła. Jest, choć czasem jej nie ma a muzyka doprawia wszystko, czego jej brakuje. Karmi się zmysłami.

Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach


Alan Jakman [Koordynator z Katowic]

Pomysłodawca powstania miesięcznika genealogicznego More Maiorum. Student Dziennikarstwa Ekonomicznego na Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. Od ponad 8 lat interesuje się genealogią. W tym czasie ustalił, że jego przodkowie byli niemieckimi kolonistami sprowadzonymi najprawdopodobniej do wyrębu lasów w połowie XVII w. w okolice Gór Orlickich w obecnych Czechach. Potomek pańszczyźnianych chłopów, przeciętny Polak, posiadający korzenie na dawnych kresach II RP.

Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie


Magdalena Kap [Koordynator z Warszawy]

Z wykształcenia kulturoznawca i dziennikarz, interesuje się zagadnieniami z zakresu komunikacji społecznej i języka wypowiedzi dziennikarskiej oraz bada zjawiska kultury popularnej. Miłośniczka książek, która w wolnych chwilach zwiedza muzea i spogląda na sztukę współczesną. Entuzjastka codzienności i długich spacerów.

SWPS Uniwersytet Humanistycznospołeczny w Warszawie


Paulina Ślęzak [Koordynator z Warszawy]

Studentka dziennikarstwa oraz psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS. Od kilku lat związana z organizacjami studenckimi. Ceni sobie otwartość i chęć rozwoju. Jest miłośniczką książek, kawy i rozmów. Przyszłość wiąże z dziennikarstwem prasowym i psychologią biznesu. W wolnych chwilach poznaje kulinarną mapę Warszawy i lokalne wydarzenia.

 

Katarzyna Miłkowska [Koordynator z Warszawy]

Absolwentka dziennikarstwa, obecnie studentka psychologii na Uniwersytecie Humanistycznospołecznym SWPS oraz studiów podyplomowych gender studies. Doświadczenie dziennikarskie zdobywała w telewizji, radiu, gazetach, głównie jednak związana z redakcjami internetowymi. Fanka sportu (zarówno czynnie, jak i biernie), książek (niemal każdego typu) oraz słuchania - długich audycji radiowych, ciekawych rozmów, wykładów, drugiego człowieka.

 

Laureaci

Przypomnij sobie zwycięzców wszystkich edycji plebiscytu MediaTory i ich materiały.

Więcej

Albumy

Obejrzyj zdjęcia z poprzednich gal finałowych oraz innych wydarzeń, w których braliśmy udział.

Więcej

Identyfikacja wizualna

Zobacz, jak zmieniała się identyfikacja Mediatorów w ciągu ostatnich edycji.
.

Więcej

Biuro prasowe

Skontaktuj się z biurem prasowym, pobierz informacje prasowe i grafiki promocyjne.

Więcej