Mamy nominacje!

Mamy nominacje!

autor: MediaTory | data publikacji: 2010 Październik 04 12:15

W roku, w którym tyle się wydarzyło, nietrudno było o głośne medialne afery, kontrowersyjne publikacje,  dobrą reporterską pracę. Od kogo chcą uczyć się studenci dziennikarstwa z całej Polski, kto jest dla nich przykładem i wzorem do naśladowania? Ogłoszamy nominacje do MediaTorów 2010!

 

Propozycje tegorocznych nominacji napłynęły aż z 11 uczelni, biorących udział w plebiscycie. Kuba Strzyczkowski, Brygida Grysiak, Marcin Meller, Artur Domosławski, Tomasz Machała – to tylko niektórzy dziennikarze mający w tym roku szansę na statuetkę.

 

Studenci jak zawsze przyznają nagrody w 9 kategoriach: AuTORytet, NawigaTOR, TORpeda, DetonaTOR,  AkumulaTOR, PromoTOR, ProwokaTOR, InicjaTOR, ReformaTOR. O tym do kogo powędrują statuetki może zdecydować blisko 7,5 tysiąca studentów uprawnionych do głosowania.

W tym roku  podjęlismy także istotny krok w kierunku ulepszenia formuły głosowania w najważniejszej kategorii - AuTORytet. Do tej pory studenci wybierali tego laureata spośród zamkniętej listy 5 nominowanych, teraz na ankiecie znajdą 18  propozycji. Listę tworzą nazwiska pojawiające się najczęściej w zgłoszeniach uczelni partnerskich w ciągu trzech lat oraz propozycje organizatora. Ma spełniać tylko pomocniczą rolę, bo każdy głosujący może także w wolnym polu wpisać swój typ.

 

  – Najważniejsze jest dla nas właśnie to wolne miejsce. Chcemy nadać tej nagrodzie ponadczasowy wymiar. Nowa formuła kończy z konkurowaniem w tej kategorii, daje jej nowy, bliższy nazwie wymiar. Dzięki tej zmianie każdy głosujący ma wolność wyboru i może wypowiedzieć się, kto dla niego osobiście jest dziennikarskim autorytetem – tłumaczy Prezes Stowarzyszenia Anna Oborska.

 

Przy okazji ogłoszenia nominacji miło nam również poinformować, że w tym roku roku Sponsorem Głównym Plebiscytu jest Bank Zachodni WBK.

Impreza została objęta honorowym patronatem Marszałka Województwa Małopolskiego oraz honorowym patronatem Rektora Uniwersytetu Jagiellońskiego. Patronami medialnymi są Press, Mediarun oraz Radiofonia.

 

Kto ma szansę na statuetkę?  Tutaj znajdziesz pełną listę 40 nominowanych!

Informacja prasowa na temat nominacji znajduje się w dziale Dla Mediów.

 

Zwycięzców poznamy na Finałowej Gali, która odbędzie się 4 grudnia 2010 w Krakowie.