Nominowani - nawigaTOR

 

 

Witold Gadomski (Gazeta Wyborcza)

W bezkompromisowy sposób pisze o ekonomii politycznej. To od niego dowiadujemy się, jaki wpływ mają na nasze życie relacje pomiędzy polityką, a ekonomią. Dzięki niemu zdajemy sobie sprawę z hipokryzji polityków ich niedostatecznej wiedzy ekonominczej i z tego jak ich decyzje wpływają na nasze portfele.

 

 

 

 

Cezary Michalski (Krytyka Polityczna)

Niezależnie, czy się z nim zgadzasz, czy nie, warto czytać jego opinie, które od tego roku dają do myślenia także czytelnikom „Krytyki Politycznej”. Nominacja do MediaTorów 2010 za teksty, które zaskakują nawet jego stałych czytelników i zachęcają do refleksji nad polską polityką - często z zupełnie innego, bardziej interesującego punktu widzenia.

 

 

 

 

Kuba Strzyczkowski (Polskie Radio Trójka)

Jego program "Za a nawet przeciw" to prawdziwie interaktywny NawigaTOR.  Potrafi tak pokierować rozmową, że nawet zapraszani do niego eksperci zmieniają zdanie w kilkanaście minut. Nominacja dla MediaTorów za każdorazowe tworzenie prawdziwego forum opinii, gdzie każdy z nas ma szansę pokazać w czym tkwi sedno problemu i zderzyć się z innym punktem widzenia.

 

 

 

 

Adam Szostkiewicz (Polityka)

Zainteresowany stykiem polityki, społeczeństwa i religii. Na tej wybuchowej mieszance zna się wyjątkowo dobrze. Na tyle, że swobodnie porusza się również odwołując się nawet do tak odległych czasów jak wieki średnie. Pisze jednak przede wszystkim o współczesności i o tym jak swoimi działaniami wpływamy na bieg przyszłości. Nominacja za umiejętne spojrzenie na naszą codzienność z globalnego punktu widzenia i wyczerpujące objaśnianie nam rzeczywistości poza naszymi granicami.

 

 

 

 

Piotr Zaremba (Polska The Times)

Jako historyk z wykształcenia pamięta więcej niż inni. To dlatego dzięki  jego publicystyce możemy poznać politykę od podszewki i dowiedzieć się, na ile przypadek czy dawno zapomniana przeszłość dyktuje dziś polityczne decyzje. To nie przypadek, że to właśnie Piotr Zaremba zdecydował się napisać głośną w 2010 roku biografię Jarosława Kaczyńskiego.