Nominowani - reformaTOR

 

Polska na rowery  (Agora S.A.)

 Agora za akcję z napędem na dwa koła, która przekonuje, że choć poruszanie się na co dzień rowerem nie jest bez wad, to jeśli chodzi o koła – dwa mogą dać znacznie więcej satysfakcji niż cztery. Za aktywne promowanie aktywnego stylu życia.

 

 

 

 

 

Janusz Weiss (Radio Zet) - 20 lecie audycji „Dzwonię do Pani/Pana w bardzo nietypowej sprawie”

 Za to, że przez telefon potrafi zdziałać więcej, niż wielu dziennikarzy osobiście. Że już od 20 lat w swojej audycji w obnaża niekompetencję urzędników, załatwia ważne sprawy i wykpiwa absurdy polskiej rzeczywistości zajmując się sprawami, które na co dzień nurtują słuchaczy.

 

 

 

Krzysztof Dowgird (Antyradio)

 Za wieczorne rozmowy o wychodzeniu z nałogu prowadzone na żywo ze słuchaczami, terapeutami i trzeźwymi alkoholikami. Bo mimo że, jak sam twierdzi, nie jest terapeutą, pomaga uzależnionym spojrzeć trzeźwo na swoje życie. Za odwagę mówienia o trudnej przeszłości.

 

 

 

 

Akcja „Lekcje czytania” (Tygodnik Powszechny)

 Za akcję społeczną, w której licealiści z dużych i małych miast uczą się od pisarzy i eseistów, jak rozmawiać o literaturze. Za pokazywanie pokoleniu wychowanemu przed ekranem, że książki wcale nie są przeżytkiem, a umiejętność czytania to coś więcej, niż składanie liter.

 

 

 

 

Akcja „Leczyć po ludzku” (Gazeta Wyborcza

 Za uświadamianie pacjentom, że choroba, choć niszczy fizycznie, nie pozbawia ich godności. Za walkę z rakiem i podkreślanie, że nie musi być on wyrokiem śmierci. Za informowanie leczonych, jakie są ich prawa, jak mogą z nich korzystać i jak się o nie upominać. Za próbę uleczenia służby zdrowia i przypominanie lekarzom, że pacjent to też człowiek.