Nominowani - TORpeda

 

 

Krzysztof Skórzyński (TVN)

Za wykazanie się ogromną szybkością i rzetelnością dziennikarza newsowego. Za to, że gdy inni dopiero otrzymują najświeższe informacje, on ma je już opracowane. W szczególności za materiały po katastrofie w Smoleńsku i odznaczenie się przy nich nie tylko dużą sprawnością dziennikarską, ale pełnym wyczucia nastawieniem do tematu i bohaterów.

 

 

 

Brygida Grysiak (TVN 24)

Za konsekwentną analizę afery hazardowej, zwłaszcza tą na łamach bloga internetowego. Za fachowe podejście, skrupulatność i prostotę opisu, które pozwoliły społeczeństwu na śledzenie afery w formie przystępnej i zrozumiałej. Za rzadko spotykane oddanie się jednemu tematowi i za wykazanie się szybkim refleksem w komentowaniu jego rozwoju.

 

 


Paweł Smoleński (Gazeta Wyborcza)

Za niezwykle szybką i profesjonalną realizację najtrudniejszych gatunków dziennikarskich. W szczególności za teksty na temat incydentu związanego z Flotyllą Wolności: „Czym się przejmujesz, Jerozolimo?”, „W Izraelu znów mamy w plecy” oraz „Flotylla wygrała, Izrael przegrał” oraz za całokształt twórczości reporterskiej dotyczącej Izraela, Ukrainy i Polski.

 

 

 

Piotr Michalak (Polsat)

Za umiejętność pogodzenia szybkości z zaangażowaniem w pracy reportera. Za to, że każdemu tematowi poświęca tyle czasu i uwagi, ile on wymaga, a mimo to pozostaje  jednym z najszybszych i najbardziej płodnych dziennikarzy telewizyjnych. Za coraz rzadziej spotykaną zdolność  dostrzegania tego, co innym umyka w pogoni za newsem.

 

 

Marek Wałkuski (Polskie Radio)

Za materiały reporterskie po trzęsieniu ziemi na Haiti. Za to, że potrafił zachować pełen profesjonalizm i opanowanie tam, gdzie inni poddawali się najsilniejszym emocjom. Za godne naśladowania poświęcenie w pracy reportera.