Nominowani: Akumulator

Artur Andrus „Akademia rozrywki”

Artur Andrus „Akademia rozrywki” (Trójka Polskie Radio)

Udowadnia, że aby ładować pozytywną energią nie trzeba być wyjątkowo dynamicznym i żywiołowym. W „Akademii Rozrywki” wykłada przede wszystkim dobry humor i opanowanie. Jego audycje to głównie skecze i monologi kabaretowe, które okraszone tak ciepłym i melodyjnym głosem tworzą prawdziwie nowe brzmienie. Paradoksalnie, swoim stonowaniem zyskuje na jaskrawości. Doskonale wie, co oznacza zabawa słowem, bowiem z dziennikarskim polotem i starannością nierzadko komponuje poezję i piosenkę, co czyni go prawdziwym wirtuozem „dziennikarstwa lirycznego”.

Maria Czubaszek

Maria Czubaszek

Fenomen ponadczasowości i jedna z najbardziej wyrazistych osobowości medialnych. Każdy program z jej udziałem staje się po prostu jej programem, w którym dyktuje warunki i gra główną rolę. Wyróżnia ją trzeźwe spojrzenie (zawsze z przymrużonym okiem) na rzeczywistość i bezkompromisowość, których wzorcową kombinacją jest jej Bloog Niecodzienny – satyra na polską codzienność. Człowiek renesansu w XXI wieku – nieograniczona ani przez formę, udzielająca się z jednakowym powodzeniem w eterze, na ekranie i piśmie, ani treść – zajmująca się tematyką od politycznej po lifestyle’ową. Zawsze z charyzmą, humorem i dystansem do siebie i świata, którymi hojnie obdarowuje polskie media.

Maciej Orłoś „Teleexpress”

Maciej Orłoś „Teleexpress” (TVP1)

Już od 20 lat bezkolizyjnie prowadzi cieszący się największą popularnością i sympatią pociąg w Polsce, który nie tylko nigdy się nie spóźnia, ale i wyznacza telewidzom pory dnia, dzielącego się na „przed i po Teleexpresie”. Odbiorcy zasiadają przed telewizorami o godzinie siedemnastej nie tylko po to, by poznać najważniejsze informacje dnia, ale i zażyć dawkę optymizmu w postaci podsumowania prowadzącego, który żartem czy przyniesionym „z ulicy” absurdem poprawi humor po nawet najmniej pokrzepiających wiadomościach.

Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski

Tomasz Smokowski i Andrzej Twarowski (Canal + Sport)

Swoim cotygodniowym programem Liga+ Extra wprowadzili do dziennikarstwa sportowego zupełnie nową jakość. Wraz z zaproszonymi do studia gośćmi nie tylko w sposób profesjonalny omawiają bieżące wydarzenia, ale przede wszystkim z niespotykanym wyczuciem i humorem potrafią zainteresować piłką nożną nawet zupełnego laika. Na zaproszenie do ich programu czeka każdy zawodnik czy trener. Choć nieraz potrafią przycisnąć swojego rozmówcę do ściany, ich luz i inteligentne, często cięte i przekorne komentarze sprawiają, że kibice na stadionach nie mogą doczekać się końca meczów, by tylko móc zasiąść przed telewizorami.

M. Starybrat, M. Chełminiak i M. Sońta

M. Starybrat, M. Chełminiak i M. Sońta („Dzień dobry bardzo”, Radio Zet)

Trio 3 razy M zapewnia Masę rozrywki, Mnóstwo Muzyki i Magiczną atmosferę poranka. Dzień dobry bardzo od września 2010 prowadzą w Radio Zet w trójkę, przeplatając wiedzę o filmach (Sońta) i muzyce (Starybrat) ze znajomością wszelkich rytuałów (Chełminiak), codziennych i tych wyjątkowych. Koktajl osobowości napełniający energią nie tylko słuchaczy, ale i gości w studio. Bez zbędnego, szczególnie wczesnym rankiem, napięcia, za to z dużą dawką humoru. Ich wiedza na temat książek, kina oraz nowości klasyki w muzyce połączona z doświadczeniami z wielu podróży nie przytłacza, ale pomaga rozłożyć skrzydła na kolejny dzień.