Nominowani: Promotor

Dwutygodnik.com, magazyn internetowy

Dwutygodnik.com, magazyn internetowy

Ogrom pracy włożonej w rozwój wyjątkowego, internetowego magazynu sprawił, że na przestrzeni ostatniego roku Dwutygodnik.com stał się coraz częstszym celem wycieczek internautów. To miejsce, gdzie nie ma słabych artykułów, a każdy numer pochłania bez reszty. Na jego łamach wypowiadają się najlepsi polscy dziennikarze kulturalni, pisząc o sztuce każdego rodzaju, i tej niskiej, i tej wysokiej, ale zawsze z klasą. Dwutygodnik to pismo kulturalne z prawdziwego zdarzenia, które skutecznie przeniosło wysokie standardy tradycyjnej prasy do sieci.

Filmweb24 Magazyn

Filmweb24 Magazyn

Utworzony w tym roku działu publicystyki filmowej stał się domem dla stałej dawki felietonów, reportaży ze światowych festiwali i analitycznych artykułów, które jakością nie ustępują tym drukowanym w tradycyjnej prasie. To także próba odczarowania Internetu jako miejsca jedynie dla krótkich, newsowych informacji i promowanie wpływowej krytyki filmowej w sieci.

Miłada Jędrysik, „Moje wwwyprawy”

Miłada Jędrysik, „Moje wwwyprawy” (Gazeta Wyborcza)

Miłada Jędrysik zabiera nas w podróż po fascynującym świecie. Nie musimy ruszać się z domu. Sama autorka również nie. Jak to możliwe? To proste – dziennikarka czerpie inspirację z sieci i wykorzystuje z niej to co najlepsze. „Moje wwwyprawy” idą tropem publikacji internetowych, zarówno tych pochodzących od redakcji jak i blogerów. Cykl jej artykułów pozwala usłyszeć głosy płynące z odległych miejsc i daje szansę zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość. Jędrysik z wielkim wdziękiem porusza się pomiędzy zdarzeniami z różnych zakątków świata, łącząc je w zgrabną całość i podaje nam na tacy spójny obraz świata, który we współczesnych mediach musi ustąpić miejsca szybkości i sensacyjności. „Moje wwwyprawy” to realizacja wielkiej myśli: Internet daje swobodę poszukiwania informacji oraz ich publikacji.

Misja 21

Misja 21 (Gazeta Wyborcza)

Na zaproszenie Gazety Wyborczej do Polski przyjechało 21 londyńskich studentów, którym powierzono misję poznania naszego kraju oczyma turysty i sprawdzenia jego stanu gotowości do EURO 2012. Dzięki wykorzystaniu platformy blogowej każdy z uczestników mógł dzielić się codziennymi wrażeniami z pobytu i napotkanymi problemami, a także być w bezpośrednim kontakcie z polskimi internautami. Akcja pokazała, że internet może być miejscem, gdzie rodzi się prawdziwa dziennikarska relacja.

Radia Wolności

Radia Wolności (Polskie Radio)

Serwis Radia Wolności to nieprzebrane bogactwo nagrań nadawanych do Polski zza żelaznej kurtyny, zgromadzone na jednej platformie internetowej pod czujnym okiem redaktora Andrzeja Mietkowskiego. Polskie Radio podjęło się cyfryzacji audycji takich stacji jak np. Radio Wolna Europa czy też BBC, które dotychczas były zgromadzone na taśmach w Narodowym Archiwum Cyfrowym. Radia Wolności to zbiór otwarty, w którym wciąż pojawiają się nowe perełki eteru z czasów, o których wielu już zapomniało. Dzięki temu młode pokolenie, dla którego Internet staje się pierwszym źródłem informacji, może poznać świat z poprzedniej, nie-cyfrowej epoki.