Nominowani: Torpeda

Tomasz Bielecki

Tomasz Bielecki (Gazeta Wyborcza)

Za błyskawiczne relacjonowanie zamieszek w Egipcie z zachowaniem najwyższych dziennikarskich standardów oraz za wyczerpujące nakreślenie czytelnikom tła rewolucji, na którą zwrócone były oczy całego świata. Za publikowane w Gazecie Wyborczej korespondencje, będące przykładem poszerzonego spojrzenia na rzeczywistość polityczną w kraju i za granicą.

Agnieszka Burzyńska

Agnieszka Burzyńska (RMF FM)

W weekendy w programie „Przesłuchanie” uparcie dąży do wydobycia informacji ze swoich rozmówców. I zawsze się jej to udaje. Trafnymi i dociekliwymi pytaniami potrafi zaskoczyć i zawstydzić każdego polityka. Jest sejmową lwicą, która błyskawicznie zdobywa najświeższe informacje i przedstawia najważniejsze wydarzenia z Sejmu i świata polityki. Codziennie pisze pełne profesjonalizmu, ale też uszczypliwe teksty dla portalu kampanianazywo.pl.

Andrzej Meller

Andrzej Meller (Tygodnik Powszechny)

Za pokazywanie, że być we właściwym miejscu i czasie to wiele, ale nie wszystko. Za szeroki opis ludzkich emocji, czynów i losów w ogarniętej wojną Libii. Za dogłębna analizę libijskiej rzeczywistość w serii reportaży z każdego zakątka tego kraju, w których udowodnił, że szybkość przekazywanej informacji nie oznacza powierzchowności.

Marcin Szewczak

Marcin Szewczak (Wiadomości TVP)

Za rzetelny i zawsze najaktualniejszy serwis informacyjny przygotowywany dla TVP oraz za pracowitość, która w krótkim czasie uczyniła z Marcina Szewczaka jednego z najlepszych i najbardziej produktywnych dziennikarzy informacyjnych w polskich mediach. Za tworzenie materiałów dotyczących szerokiego spektrum wydarzeń – od zagranicznych, poprzez polityczne i społeczne – będących świadectwem profesjonalnej pracy i merytorycznego przygotowania oraz uwrażliwienia na problemy polskiego społeczeństwa.

Maciej Woroch

Maciej Woroch (Fakty TVN)

Za umiejętność pogodzenia szybkości z zaangażowaniem w pracy reportera. Za to, że każdemu tematowi poświęca tyle czasu i uwagi, ile on wymaga, a mimo to pozostaje jednym z najszybszych i najbardziej płodnych dziennikarzy telewizyjnych. Za coraz rzadziej spotykaną zdolność dostrzegania tego, co innym umyka w pogoni za newsem.