Kategoria: Detonator

Adam Wajrak – polski Ace Ventura. Na temat zwierząt wie wszystko. Mieszka na skraju puszczy Białowieskiej, a razem z nim liczna rodzinka na którą składają się psy, kruki, wydry, borsuki i bociany. Z lasu wybywa tylko czasami. Bo uwielbia spacery po Grenlandii. Gdyby nie on, Dolina Rospudy byłaby już zapewne tylko historią. Nominowany w kategorii DETONATOR.
Marcin Kącki – nawet policjanci z „W-11” pozazdrościliby mu zmysłu śledczego. Bada, tropi, odkrywa, a na koniec szokuje opinię publiczną, np. seksaferą w Samoobronie. Gdyby nie to, że jest świetnym dziennikarzem, pewnie już dawno dostałby posadę w Centralnym Biurze Śledczym. Na szczęście nikt jeszcze nie wpadł na ten pomysł. Nominowany w kategorii DETONATOR.
Tomasz Sakiewicz – dziennikarz, dla którego nawet agenturalna przeszłość metropolity warszawskiego nie jest tematem tabu. Jest autorem bajek, ale jego dziennikarstwo to nie fikcja. Kontrowersyjny, bezkompromisowy, specjalista od „polemicznych rac”. Przez jednych uznawany za „ostatniego sprawiedliwego”, przez innych za „nawiedzonego agentomana”. Jedna z barwniejszych postaci polskiego dziennikarstwa. Nominowany w kategorii DETONATOR.
Michał Majewski, Paweł Reszka, Donat Szyller – jeden pewnie nie dałby rady dogadać się z ochroniarzami Aleksandra Gudzowatego, ale we trzech zdobyli taśmy. Kolejne już w historii RP. Ich ujawnienie wywołało niezłą aferę. Nominowani za dociekliwość w kategorii DETONATOR.
Leszek Kraskowski – kolejny dziennikarz, który z powodzeniem mógłby odgrywać główną rolę w serialu „W-11”. Dociekliwy, rzetelny, profesjonalny. Często zajmuje się trudnymi i niewygodnymi kwestiami dotyczącymi ludzi ze świata polityki i biznesu. Potrafi poruszyć niebo i ziemię, żeby dociec prawdy. Dzięki niemu odkryto i wycofano ze sprzedaży wadliwą serię Corhydronu. Nominowany w kategorii DETONATOR.