Kategoria: Nawigator

Jacek Żakowski - na uwagę jednego z polityków by podkreślał w wypowiedzi, że mówi swoim zdaniem, odpowiedział, że nie potrafi mówić inaczej niż swoim zdaniem. Człowiek, który ujarzmił Renatę Beger i zakuł ją w pluszowe kajdanki. Lubi dużo „talk” i wprowadzać ludzi w „szok”. Mistrz wywiadu, mistrz ciętej riposty, po prostu Jacek Żakowski. Nominowany w kategorii AUTORYTET i NAWIGATOR.
Monika Olejnik - Jeden z jej szefów powiedział, że tej dziennikarce nie trzeba jej płacić, bo i tak będzie przychodzić do pracy. Mówi o sobie, że czuje się kobietą o cechach mężczyzny, ponieważ jest twarda i zdecydowana. I chyba nie żartuje, bo jak sama twierdzi, niektórzy politycy się jej boją, a prezydent się na nią obraził. Kobieta z którą liczy się każdy facet mający coś do powiedzenia w tym państwie. Bezkompromisowa, nieujarzmiona, zawsze mówi to, co myśli. Nominowana w kategorii NAWIGATOR.
Tomasz Olbratowski – uważa, że jego prawdziwe życie zaczęło się, gdy on sam zaczął wstawać, bo szkoda dnia. I pisać felietony. Śmieszne. Choć czasami to śmiech przez łzy. Nie słucha tego, co mówi na antenie, żeby nie wpaść w narcyzm. I nie oszaleć. Dlaczego? My słuchamy i jest O.K. Nominowany w kategorii NAWIGATOR. 
Janina Paradowska – dama na salonach. Głównie „Polityki”. Podobnie jak minister Antoni Macierewicz, stosuje „skróty myślowe”. Tyle, że ona wie, co myśli. Pisze o tym na jednym z najpopularniejszych blogów w Polsce. I w „Polityce”, oczywiście. Kiedyś marzyła o tym, żeby zostać aktorką. Dzięki miesięcznikowi „PRESS”, stanęła na scenie warszawskiego teatru Kwadrat. Przez próby i występy na kilka dni odcięła się od polityki. Ale nadrobiła zaległości. Na szczęście dla nas. Nominowana w kategorii NAWIGATOR. 
Tomasz Sekielski i Andrzej Morozowski – teraz oni. Tacy dwaj, co nie ukradli księżyca. Choć podobno są zdolni do wszystkiego. W końcu pierwsi nagrali taśmy. Twierdzą, że mają dystans do polityki. Widz ich programu ma myśleć tak: "O 22.30 włączę telewizor, bo ci faceci mogą zrobić wszystko". Pomogą rozwiązać życiowe problemy nawet Niani Frani. Ale kiedy w polityce pojawia się ważna sprawa, traktują ją poważnie, bez śmiechów. Nominowani w kategorii NAWIGATOR.