Kategoria: Torpeda

Jacek Czarnecki – mówi, że lubi napięcie i pewnie dlatego z zawodu jest technikiem telekomunikacji, specjalność telekomutacja oraz elektrykiem z uprawnieniami na "instalacje nisko- i średnionapięciowe". Korespondent i reporter. Od „a” do „ZET”. Jest też – trudne słowo - polemologiem. Dlatego opowiada w radiu o wojnie. Twierdzi, że nigdy nie myślał, iż będzie dziennikarzem. Na szczęście nim jest. Nominowany w kategorii TORPEDA.
Katarzyna Kolenda-Zaleska - wzorowa matka. Dla swojej córki potrafi odwołać każde spotkanie, nawet z najważniejszymi politykami w naszym państwie. Zawsze walczy o każdą wiadomość, dlatego została kiedyś poturbowana przez grupę ochroniarzy premiera. Twierdzi, że politycy wyprowadzają ją z równowagi na okrągło, ale potrafi mieć do tego dystans. Mówi, że zawsze miała temperament newsowca. I to widać. Nominowana w kategorii TORPEDA.
Tomasz Machała – o tym, jak niebezpieczna jest praca news-reportera dowiedział się, kiedy poturbowali go funkcjonariusze BOR. Chciał porozmawiać z premierem. Nie przestraszył się. Ciagle jest w Sejmie, żeby patrzeć na ręce politykom i przekazywać nam najważniejsze wydarzenia. Nominowany w kategorii TORPEDA.
Tomasz Sianecki – na politykę patrzy przez „Szkło kontaktowe”. Twierdzi, że dziennikarz ma klawe życie: „I z Małyszem przybije piątkę, i otrze się w Sejmie o posła-ministra Gosiewskiego.” Uważa, że zawód dziennikarza „nie jest może aż tak ceniony jak strażaka, ale na pewno zdecydowanie bardziej niż polityka”. Mistrz felietonu, niebanalny, czasem trochę ironiczny, ale zawsze trafiający w sedno. Nominowany w kategorii TORPEDA i wraz z Grzegorzem Miecugowem w kategorii AKUMULATOR.
Tomasz Skory – chociaż posiada duże poczucie humoru jego dziennikarstwo to nie „wolne żarty”. Jest skory do każdej konfrontacji, co niektórych polityków przyprawia o białą gorączkę. Aleksander Kwaśniewski stwierdził nawet kiedyś, „że popełnił gruby błąd w swojej działalności”. Nic podobnego. Po prostu politykom nie zawsze jest po drodze z rzetelnym dziennikarstwem. A Tomasz Skory nie wątpliwie takim właśnie dziennikarzem jest. Nominowany w kategorii TORPEDA.