Zespół

Justyna Adamus

Justyna Adamus

Obecnie studentka dziennikarstwa, bo już od dziecka marzyła, żeby być w telewizji. Wolontariuszka o wielkim sercu, wrażliwa na cierpienie nie tylko ludzkie. Nie może ustać w jednym miejscu. Niezrównoważona wariatka, uzależniona od słodyczy w towarzystwie których uwielbia oglądać komedie romantyczne. Jej motto życiowe?- Przeżyć życie jak najpiękniej.

Mateusz Baczyński

Mateusz Baczyński

Student politologii, od kilku lat poważnie zarażony dziennikarstwem. W pracy, tak jak w życiu preferuje grę zespołową, krótką piłkę i odważne decyzje. Po za tym miłośnik kina, dobrej muzyki i zimnego piwa. W MediaTorach od samego początku i pewnie do samego końca ;)

Andrzej Brylak

Andrzej Brylak

Student judaistyki, mówi po hebrajsku, czyta w jidysz, a myśli zawsze po swojemu. Dziennkarstwo to jego pasja, skutecznie rozwijana w MediaTorach. Gdyby Dostojewski był Nowojorczykiem, z poczuciem humoru Monthy Pythonów, prawdopodobnie zostałby jego najlepszym przyjacielem. Interesuję się wszystkim co dotyczy historii, polityki, Izraela i Rosji. Uwielbia teatr i długie nocne rozmowy

Miriam Baran

Miriam Baran

Studentka dziennikarstwa na UJ, zapalona miłośniczka kawy w towarzystwie papierosa. Lubi pisać, co podobno czasem jej wychodzi. Znak rozpoznawczy- aparat ortodontyczny z niebieskimi gumkami i duży czerwony zegarek. Bez niego nie ogarnęłaby świata. Nie wychodzi z domu bez telefonu, nawet jak nie ma zasięgu. Nałogowo słucha polskiego rocka, wciąż próbuje swoich sił w fotografii.

Anna Kokoszka

Anna Kokoszka

Potrafi obsługiwać klamkę, ale lubi towarzystwo dżentelmena. Nie znosi półśrodków, kocha Beskid Sądecki i Disneya. Zna cały repertuar kin i wciąż jej mało, mało, mało... Jeśli się wspina to na szczyt, jeśli zjeżdża to tylko na snowboardzie. Woli zarządzać (kulturą) niż być zarządzaną, biec (w szpilkach) niż stać, produkować (własne kreacje) niż odpoczywać. Marzycielka, dla której nie ma rzeczy niemożliwych. W każdej chwili gotowa pojechać na koniec świata. Parę razy chciała odejść, ale nie potrafi.

Aleksandra Lągawa

Aleksandra Lągawa

Marzycielka z nietypowym podejściem do świata. Lubi, gdy wokół niej dużo się dzieje, uwielbia długie spacery i górskie wspinaczki. Uciążliwie walczy z niepunktualnością i nieujarzmionym apetytem na słodycze. Pomimo wszelkich kłód rzucanych jej pod nogi przez los, z uporem maniaka dąży do celu. Studiuje dziennikarstwo, pisze, maluje i czyta wszystko, co wpadnie jej w ręce. Chociaż najlepiej czuje się między ludźmi, pewna cząstka jej duszy marzy o zamieszkaniu pod namiotem, gdzieś w Bieszczadach...

Ania Kot

Ania Kot

W MediaTorach od IV edycji. Studentka III roku dziennikarstwa na UPJP 2. Przyszła na świat z wielkim krzykiem, a odkąd nauczyła się mówić, gada non stop (ale zawsze na temat!). Zakochana w radiu. Uwielbia kino i fotografię. Swoją pasją i optymizmem zaraża wszystkich. Siły do działania ma za dwóch (a nawet za trzech!). Skrytą namiętnością darzy „Chirurgów” . Zorganizowana miłośniczka kalendarzy: bo spotkanie, bo zebranie, bo termin nadsyłania nominacji.

Kuba Dobroszek

Kuba Dobroszek

Student dziennikarstwa. Zaskakujące, prawda? Bezgranicznie zakochany w Penelope Cruz, choć ta zostawiła go dla innego. Ma fajne auto – jeszcze nie Ferrari, ale też czerwone. Liczy, że jego dziecko będzie lubiło Lego, bo głupio gdy dorosły facet sam układa klocki. Uważa, że Batman to najfajniejszy z superbohaterów, bo jako jeden z nielicznych nie posiada tajemnych mocy, lecz pieniądze. MediaTory urzekły go swym profesjonalizmem, luzem i osobą Kuby Matuszyka. Marzy o Złotej Palmie. Uwielbia twórczość Jean Michel Jarre’a, oglądać SpongeBoba i grać w Fifę. Jego mama i babcia, to dwie najładniejsze kobiety na świecie. Podsumowując: uuuuuuuuuuuuu… Barbra Streisend!

Magdalena Krzosek

Magdalena Krzosek

Akustyk - eksperymentator, przyszły inżynier. Z dziennikarstwem merytorycznie nie ma nic wspólnego, ale żywo interesuję się techniką medialną i bardzo tęskni za złotymi czasami radia. W MediaTorach od 4 edycji, do usług we wszelkich sprawach technicznych. Fascynatka animacji i pokątna studentka kulturoznawstwa w zakresie nowych mediów. Niepoprawna wyznawczyni woluntaryzmu pragmatycznego, czyli wszystko się da, jeśli się chce. Marzy o podróży koleją transsyberyjską, dlatego zawzięcie uczy się rosyjskiego.

Małgorzata Masternak

Małgorzata Masternak

Absolwentka dziennikarstwa, w MediaTorach od drugiej edycji. Szczególnym sentymentem darzy dziennikarstwo prasowe, bo ceni kunszt wprawnego pióra. Marzą jej się media wolne od uprzedzeń politycznych. Po godzinach zajmuje się wspinaczką, żeglarstwem i pochłanianiem kilometrów bieżących słowa pisanego. Wiecznie w rozjazdach. Subtelna niczym młot pneumatyczny wielbicielka absurdu, czarnego humoru i kawy.

Iza Mikruta

Iza Mikruta

Weekendy spędza w rodzinnych Gorlicach, w tygodniu ogarnia skomplikowaną strukturę MediaTorów. Studentka II roku Dziennikarstwa i Komunikacji Społecznej, wielofunkcyjna, uśmiechnięta i z wyprostowaną grzywką. Słynie z wykonywania zadań, których nikt inny nie chce się podjąć. Uzależniona od serialu „Przyjaciele” i samoprzylepnych karteczek „Post-it”. Po dwóch tygodniach studiów wpadła w wir przygotowań do Plebiscytu i zakręciła się w nim tak mocno, że jest teraz koordynatorem głównym.

Agata Mrowiec

Agata Mrowiec

Studentka dziennikarstwa na UJ, lecz pewnie na tym nie poprzestanie. Lubi uczyć się nowych rzeczy i podejmować ciekawe wyzwania. Im więcej ma do zrobienia, tym lepiej potrafi się zorganizować. Zbyt duża ilość wolnego czasu jej nie służy, gdyż marnuje go wtedy oglądając seriale lub przesiadując na Facebooku. Nie cierpi mówić o sobie, woli słuchać innych gdyż uważa, że mają dużo ciekawsze rzeczy do powiedzenia. Uwielbia książki, dobrą muzykę, zwierzęta, podróże i zapach kawy o poranku. Namiętnie ogląda programy informacyjne i publicystyczne, gdyż chce wiedzieć „ co w trawie piszczy”. Lubi czuć się potrzebna dlatego w przyszłości chętnie zajęłaby się dziennikarstwem społecznym. Marzy jej się także publicystyka polityczna. Chciałaby przeprowadzić wywiad z politykiem o przeciwnych do niej poglądach. W MediaTorach niedługo, lecz ma nadzieję, że na długo.

Bartek Paturej

Bartek Paturej

Student politologii, niepoprawny optymista, z zamiłowaniem do piłkarskich doświadczeń, sympatyk gitarowych solówek, rosyjskich kryminałów i codziennych newsów o blaskach i cieniach demokracji. Podobno szybko się uczy. Zrażony do socrealistycznej architektury i mentalności. W polityce i życiu oprócz powszednich oczywistych obrzydliwości nie cierpi, gdy ktoś zakłada z góry, że posiada monopol na prawdę.

Olga Poręba

Olga Poręba

Studentka kulturoznawstwa z dziennikarskimi ambicjami. Idealistka. Uważa, że ma ogromne szczęście do ludzi, których spotyka. To od nich czerpie życiową energię. Po uszy zakochana w Kabarecie Starszych Panów. Hołduje tradycyjnym, ręcznie pisanym listom, bo dostrzega w nich magiczny pierwiastek. U innych ceni poczucie humoru, wrażliwość oraz zdrowy dystans do siebie i świata. Alergicznie reaguje na egzaltację i czarno – białe wizje rzeczywistości. Ma słabość do psów wszelkiej maści i Fiatów 500. Psa już ma, własny Fiat ciągle w planie.

Dawid Rydzek

Dawid Rydzek

Kolejny student dziennikarstwa UJ. Posiada niewyczerpane ilości zapału i chęci do pracy, które jednak skutecznie ograniczane są przez chroniczny brak czasu. Niczym Neo z "Matrixa" posiada dwie tożsamości i prowadzi odrębne życia - jedno w realu, drugie w internecie. Interesuje się amerykańską kinematografią i grafiką komputerową. Śpi rzadko (i niewiele), a w wolnych chwilach walczy z postępującym rozdwojeniem jaźni.

Dominika Sadecka

Dominika Sadecka

Studentka dziennikarstwa, zadowolona ze studiów i uczestnictwa w Mediatorach, bo wreszcie czuje, że życie jej nie omija. Zakochana w języku hiszpańskim i Hiszpanii, wielbicielka Czajkowskiego. Czytając "Braci Lwie Serce" za każdym razem płacze. Śpiewa (jak upiór) w operze. Ma nadzieję na pracę w zawodzie dziennikarskim, ale świadoma dużej konkurencji i niepewności w tej branży obsesyjnie zapuszcza włosy mając nadzieję na angaż do roli Babci Wierzby w ekranizacji Pokahontas

Magda Skała

Magda Skała

Nazwisko mówi wiele, dlatego dąży uparcie d o celu.Jeszcze nie wie co chce robić, ale nieustannie dąży do harmonii ducha i zapanowania nad chaosem w szafie. Leżenie męczy ją bardziej niż wspinaczka górska, dlatego ciągle jest w biegu. Pogodziła się z brutalną prawdą, że czas mija za szybko, dlatego łapie chwile. Niepoprawna marzycielka, uzależniona od ludzi i kawy. Miłośniczka romansów, klawiszy i Manchesteru United. O sobie nie lubi mówić, woli słuchać, bo życie ludzkie jest najpiękniejszą powieścią.

Kasia Szylar

Kasia Szylar

Studentka Dziennikarstwa. Malarz z zamiłowania, ale nie lubi się brudzić. Od pędzla woli komputerową myszkę. Wspiera Koło Naukowe Studentów Dziennikarstwa UJ, początkujący GrafikaTor. Zawsze do usług kiedy trzeba sprawić wizualną przyjemność. Ciągle poszukuje swojego miejsca na ziemi, nie wie co będzie robić w życiu ale jest otwarta na propozycje. Uwielbia śpiewać, ale nie każdy uwielbia tego słuchać.

Zosia Tarnawczyk

Zosia Tarnawczyk

Studiuje dziennikarstwo, bo ma ADHD, któremu spożytkowaniu sprzyja właśnie ten kierunek. Jej życiowa pasja to taniec. Pochłania znaczną część jej wolnego czasu, toteż w Kole toczy się trochę z doskoku. Kocia mama do kwadratu, łakomczuch do sześcianu. Jeśli nie tańczy i nie je, to prawdopodobnie ogląda setny raz "Króla Lwa". Kręci kółka z radości na widok pierwszych płatków śniegu, bo oznaczają jazdę na nartach. Lubi kawę, chociaż nie powinna jej pić, bo potem przez 3 dni ma problem z zaśnięciem. Szkoda jej czasu na spanie, ale i tak przy każdym wstawaniu "drzemka" włączana jest przynajmniej 4 razy.

Marta Ulman

Marta Ulman

Dynamiczna, obrotna. Atomówka - Marta – kopalnia myśli przydatnych, miłośniczka rzeczy niebanalnych i studentka Jagiellonki. Myśli i działa z prędkością światła. Zajęcie znajdzie nawet na pustyni. Czasem brutalna – okalecza latte z pianki. Nigdy pasywna. Zawsze skuteczna. Sięga wyżej, niż niżej. Bardziej w centrum, niż z boku. Szuka, póki nie znajdzie. Zrobi wszystko, wejdzie wszędzie. Często widywana z książką, miłośniczka tego, co piękne w kinie i teatrze. Lubi rozmawiać z ludźmi. Dogada się z nimi w czterech językach, próbuje w piątym. Godna poznania i zapamiętania. Od niedawna w zarządzie Stowarzyszenia MediaTory.

Anna Winiarska

Anna Winiarska

Dla odmiany studentka dziennikarstwo na UJ, bo kiedyś zamarzyło jej się własne radio. Samoreklamujacy się dar dla świata, dużo pisze, mnóstwo czyta, a najwięcej mówi. Przesadza z kawą i frywolnymi dowcipami, niezbyt rozumie, po co ludziom eufemizmy. Niezwykle uzdolniona komputerowo – potrafi zepsuć/zawiesić wszystko. Nieuleczalnie aspołeczna, jedyna grupa, w jakiej potrafi pracować, to grupa jednoosobowa. Odmawia planowania czegokolwiek, bo uważa, ze potrafi improwizować zawsze i wszędzie. Kiedyś chciała wpaść w romantyczny spleen, ale nie umiała.

Martyna Wielgus

Martyna Wielgus

Studentka dziennikarstwa UJ. W zespole MediaTorów od 4 edycji. Początkowo „człowiek od wszystkiego”, obecnie szef Biura Prasowego i menTOR strony internetowej. Nie odkłada niczego na później, bo przecież "później" może wcale nie nadejść. Taka właśnie jest - z jednej strony realistka, z drugiej szalona dusza, trochę romantyczna i sentymentalna, ale patrząca trzeźwo i w skupieniu na świat. Uwielbia morze, góry i Johnny’ego Depp’a. Zawodowo marzy o konferansjerce, a inne dziedziny swojego życia zostawia w nieprzewidywalnych rękach losu.

Mateusz Zimnoch

Mateusz Zimnoch

Student dziennikarstwa. Niedoszły kontrabasista. Niespełniony pianista. Były gitarzysta. Obecnie kompozytor. Nie wie co będzie w życiu robić, ale będzie to robić dobrze. Twierdzi, że jeśli tylko czegoś chce, prędzej czy później i tak mu się uda. Nie lubi przy tym rozczarowań, dlatego ofiacjalnie podaje się za zgorzkniałego pesymistę o mentalności 60-latka bez wizji na przyszłość. Uwielbia sprzęt z mnóstwem gałek i pokręteł, choć tylko udaje, że się na nim zna. Najwięcej ma do powiedzenia w kwestiach, o których nie ma bladego pojęcia. W mediach nienawidzi źle zawiązanych krawatów.

Krzysztof Zywar

Krzysztof Zywar

Student dziennikarstwa do roku 2010, wcześniej przelotnie filologii angielskiej. W 2009 pierwszy raz w zespole mediaTORÓW, wcześniej na jego orbicie. Aktualnie członek Komisji Rewizyjnej Stowarzyszenia "MediaTory". Znany z nietypowego poczucia humoru i tworzenia karkołomnych związków frazeologicznych. Pasjonat fotografii, z uporem maniaka przezwycięża swoje ograniczenia i robi setki zdjęć. Zdaniem niektórych biologów nie posiada układu nerwowego. Kocha zwierzęta, z ludźmi stara się wciąż ułożyć poprawne relacje. Dla relaksu pożera traktaty filozoficzne i kryminały. Jest uzależniony od kilku seriali, co skutecznie wypełnia jego czas wolny. Dziennikarsko zafascynowany patologiami polityki i społeczeństwa. Marzy o prowadzeniu kontrowersyjnego talk-show w przyszłości.

Marika Żołądek

Marika Żołądek

Studentka dziennikarstwa, zadowolona ze swoich wymarzonych studiów z nadzieją, że kiedyś znajdzie się dla niej praca w mediach. W MediaTorach przetrwała już trzy edycje i myśli, że ma siłę na więcej. Od niedawna członek Stowarzyszenia. Wiecznie zapracowana i w ciągłym biegu. Cierpi na brak czasu i snu, uzależniona od kawy, żywi się głównie jogurtami. Zawsze uśmiechnięta i zadowolona z życia. Uważa, że życie jest brutalne, ale też piękne i trzeba się cieszyć z tego co się ma.

Członkowie - założyciele

Członkowie - założyciele

Nie byłoby MediaTorów bez entuzjazmu i determinacji grupy osób, które nie tylko pewnego jesiennego popołudnia wymyśliły Plebiscyt, ale jeszcze odważyły się zorganizować jego pierwszą i kolejne edycje :) Wielu z nich dobrą radą i pomocą służy zespołowi MediaTorów do dziś, wśród nich: Marcin Sikorski (prezes Stowarzyszenia MediaTory w latach 2006-2010), Monika Borycka, Kuba Matuszyk i Mateusz Smółka. Byli z nami również: Paulina Bandura, Paweł Buchaniec, Agnieszka Całek, Kinga Czub, Katarzyna Dorosz, Tomasz Gruszczyński, Monika Kaczanowska, Monika Maceluch, Bartosz Pawłowski, Agnieszka Rojek, Marysia Szymkat i Michalina Szczepańska i Ewelina Zych.