.

Laureaci 2014

AUTORYTET

Wojciech Jagielski

Dziennikarz, korespondent wojenny i pisarz. Obecnie współpracuje z Polską Agencją Prasową, BBC i LeMonde. Wcześniej, przez ponad 20 lat, wnikliwym reporterskim okiem przybliżał czytelnikom „Gazety Wyborczej” Azję Środkową, Zakaukazie, Kaukaz i Afrykę. W swoich książkach, opisując konflikty zbrojne, zawsze na pierwszym miejscu stawia bohatera, nie krwawe sceny, czy historie epatujące wojenną sensacją.

 

NAWIGATOR

Grzegorz Kuczyński [Tvn24.pl]

Za umiejętność wnikliwej obserwacji i zawodową czujność. Za świetne analizy i fachowe opinie. Za to, że doskonale wyjaśnia zależności związane z napiętą sytuacją na Wschodzie.

 

 

TORPEDA

Arleta Bojke [Wiadomości TVP, TVP Info]

Za wzorowe dziennikarstwo newsowe, zwłaszcza za zagraniczną korespondencję z Ukrainy i Soczi. Za wrażliwość na historię pojedynczego człowieka w relacjach z największych społeczno-politycznych wydarzeń.

 

DETONATOR

Magdalena Rigamonti, "Dramat rodziny. Lekarz powołuje się na klauzulę sumienia" [Wprost]

Za opisanie sytuacji pacjentki profesora Chazana, której odmówiono aborcji na dozwolonych przez prawo warunkach. Za trudną rozmowę z rodzicami dziecka, które nie miało szans na przeżycie i zmarło 10 dni po narodzeniu. Za rozpoczęcie kolejnej debaty publicznej o aborcji dozwolonej przez ustawę i prawie pacjentów do godności.

 

AKUMULATOR

Maciej Rock i Irek Jakubek"Wstawaj - nie udawaj!" [RMF MAXXX]

Za energetyczną formę porannego programu, który w znacznej części opiera się na stałej interakcji ze słuchaczami. Za poczucie humoru, którym zarażają nawet największych ponuraków, z jakimi łączą się od rana.

 

OBSERWATOR

Paweł Smoleński"Oczy zasypane piaskiem"

Za reportaż dokumentujący konflikt izraelsko-palestyński. Za oddanie głosu ludziom, na których życiu wojna odcisnęła znaczące piętno. Za stawianie trudnych pytań i demaskowanie powszechnych mitów. Za obiektywne opisanie codzienności mieszkańców Bliskiego Wschodu. Za metaforyczne przedstawienie argumentów dwóch przeciwnych stron konfliktu.

 

PROWOKATOR

Wprost"Handel głową Rostowskiego" i kolejne taśmy

Za decyzję o publikacji nieopracowanych nagrań wypowiedzi polityków, którzy w czasie nieformalnych spotkań omawiali zmiany personalne w sektorze gospodarki i polityce. Za ujawnienie nielegalnie nagranych taśm przy jednoczesnej zdecydowanej ochronie źródeł informacji. Za wywołanie dyskusji o granicy wolności słowa w polskich mediach oraz o podejściu i sposobach publikacji kontrowersyjnych nagrań.

 

INICJATOR

Ewa Ewart"Zdobyć miasto" [TVN24]

Za obiektywny i inny niż dotychczasowe dokument o Powstaniu Warszawskim. Za odcięcie się od jednoznacznych ocen na rzecz pokazania historii przez pryzmat bohaterów tamtych dni. Za odnalezienie autentycznych uczestników walk, przeprowadzenie z nimi rozmów i rzucenie nowego światła na wydarzenia. Za skontrastowanie starej i nowej Warszawy.

 

REFORMATOR

Paweł Wilkowicz"Depresja Justyny Kowalczyk" [Gazeta Wyborcza, Sport.pl]

Za wywołanie dyskusji o depresji - chorobie, która dotknąć może nawet narodowych bohaterów. Za wywiad z Justyną Kowalczyk, który dla ludzi stygmatyzowanych z powodu tej choroby, zrobił więcej, niż niejedna kampania społeczna. Za pokazanie im, że ze swoim cierpieniem i wstydem nie są sami, bo dotykają one także ludzi sukcesu z pierwszych stron gazet. Za wrażliwość w ukazaniu innego oblicza docenianej mistrzyni sportowej.

Albumy

Obejrzyj zdjęcia z poprzednich gali finałowych oraz innych wydarzeń, w których braliśmy udział.

Więcej

Laureaci

Dzięki tej zakładce przypomnisz sobie zwycięzców wszystkich edycji plebiscytu MediaTory.

Więcej

MediaWeek

MediaTory to nie tylko plebiscyt i wielka gala, ale również "Subiektywne podsumowania tygodnia w mediach".

Więcej

Biuro prasowe

Skontaktuj się z biurem prasowym, pobierz informacje prasowe i grafiki promocyjne.

Więcej